Policija pagājušajā mēnesī uzsākusi 107 administratīvā pārkāpuma procesus par pašizolācijas neievērošanu

3 komentāri
Policija pagājušajā mēnesī uzsākusi 107 administratīvā pārkāpuma procesus par pašizolācijas neievērošanu
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Šā gada septembrī policija kopumā ir uzsākusi 155 administratīvā pārkāpuma procesus par epidemioloģiskās drošības pasākumu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai neievērošanu, liecina Valsts policijas (VP) publiskotā informācija.

No pagājušajā mēnesī uzsāktajiem administratīvajiem procesiem lielākā daļa – 107 procesi – uzsākti tieši par pašizolācijas neievērošanu.

Tāpat uzsākti 37 administratīvā pārkāpuma procesi par citu Ministru kabineta noteikumu Nr. 360 neievērošanu – darba laika turpināšanu izklaides vietās pēc plkst. 24.00, kā arī desmit administratīvā pārkāpuma procesi uzsākti par pulcēšanās ierobežojuma neievērošanu.

Līdz šā gada 2. oktobrim aktīvā policijas kontrolē atradās 3513 personas, kurām, atgriežoties no tām valstīm ar augstu Covid-19 saslimstību, ir obligāti jāievēro pašizolācijas prasības. Tomēr šis skaitlis katru dienu mainās.

VP atgādina, ka Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir strauji pieaugusi, tāpēc šobrīd ir īpaši būtiski ievērot noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, lai izplatību mazinātu.

VP atgādina, ka, atbildīgi ievērojot drošības pasākumu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, ikviens var pasargāt ne tikai sevi, bet arī savus tuviniekus un apkārtējos cilvēkus. “Esi atbildīgs – Covid-19 izplatības ierobežošana ir atkarīga gan no katra individuāli, gan sabiedrības kopumā!” vērš uzmanību VP.

Valsts policija atgādina

“Ievērojot noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, tu vari pasargāt ne tikai sevi, bet arī savus tuviniekus un apkārtējos cilvēkus. Esi atbildīgs – Covid-19 izplatības ierobežošana ir atkarīga gan no katra individuāli, gan sabiedrības kopumā!”

Jau ziņots, ka valdības lēmums paredz, ka no trešdienas, 7. oktobra, sabiedriskajā transportā ir obligāti jālieto sejas maskas, kas ir būtisks drošības pasākums vīrusa izplatības ierobežošanai. Prasība lietot sejas maskas sabiedriskajā transportā noteikta līdz 6. novembrim, taču, ja epidemioloģiskā situācija neuzlabosies, šāda prasība varētu tikt saglabāta ilgāku laiku.

Lasi vēl! Kā izvēlēties kvalitatīvu sejas masku?