Policija paaugstina cenas maksas pakalpojumiem; DNS testi un apsardze izmaksās dārgāk

2 komentāri

Valsts policija paaugstinājusi cenrādi par saviem maksas pakalpojumiem. Turpmāk policistu algošana pasākumu apsardzei, dažādām ekspertīzēm, arī DNS noteikšanai izmaksās dārgāk nekā līdz šim.

Likumsargi skaidro, ka interese par policijas sniegtajiem pakalpojumiem aug, un cenas nebija mainītas jau četrus gadus. Kārtības sargi piedāvā arī jaunus pakalpojumus, piemēram, video novērošanas kameru materiālu ierakstīšanu.

Policijas pakalpojumus, apsargājot lielus publiskus pasākumus, bieži izmanto koncertu, zaļumbaļļu, sporta pasākumu rīkotāji. Valdība šonedēļ pieņēmusi grozījumus Valsts policijas maksas pakalpojumu cenrādī, cenas pamatīgi pieaugs.

Ja vēlaties noalgot no Valsts policijas kārtības uzturētāju, vecā cena 8,18 eiro stundā, jaunā – 22,31 eiro stundā. Par Speciālo uzdevumu bataljona kārtības ievedēja algošanu 14,07 eiro vietā, būs jāmaksā 24,58 eiro stundā.

Policijas auto izmantošana publiska pasākuma kārtības organizēšanā stundā izmaksās 19,40 eiro līdzšinējo 16,68 eiro vietā.

Policijā skaidro, ka izmaksas augušas, jo no šā gada mainīta atalgojuma sistēma. Algas kāpa, un policija lēma, ka jāpaaugstina maksas pakalpojumu cenas, kas līdz šim bija nemainīgas kopš 2013. gada.

Likumsargi regulāri saņem telefona zvanus, kuros iedzīvotāji interesējas arī par citiem maksas pakalpojumiem. Piemēram, pašrocīgi veiktu sarunu ierakstu ekspertīzes. Pārsvarā par pakalpojumiem interesējas cilvēki, kuriem priekšā pamatīga tiesāšanās, civilstrīdi, mantas dalīšana.

Policija jau līdz šim piedāvājusi DNS testus, kas arī kļūs dārgāki. Paternitātes noteikšana policijā līdz šim izmaksājusi 394 eiro, tagad cena būs 406 eiro.

Lasi vēl

  • M
    +1 +1 0

    M

    vai ir iespēja par maksu ņemt eksertu pirkstu nospiedumu noņemšanai ,ekspertu ar suni.Diemžēl laukos izmeklēšanas reizēm tiek veiktas negribīgi .Reizēm mīklainu iemeslu dēļ izmeklēšana nostājas aizdomās turamā pusē

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl