Policija Latvijā aiztur 110 kibernoziedzniekus – lielākoties ķīniešus, kas apkrāpa savus tautiešus

1 komentārs

Valsts policija veikusi unikālu sepcoperāciju – vairākās adresēs Latvijā aizturēti 110 cilvēki, kuri saistīti ar kibernoziegumiem. Lielākā daļa aizturēto ir ķīnieši, kuri virtuālā vidē gan ar datoriem, gan telefoniski no saviem tautiešiem izkrāpuši vismaz divus miljonus eiro.

Pirmās ziņas par policijas specoperāciju parādījās vakar, – policisti ar maskām un ieročiem veica kratīšanu kādā ēkā Saulkrastos. Informācija bija ļoti skopa, taču otrdien, 15. augustā, atklātībā nāca fakts, ka šī bija tikai viena epizode no milzīgas operācijas. Kopumā vakar kratīšanas tika veiktas sešās adresēs Rīgā, Ādažos un Saulkrastos. Tajās esot izņemts liels apjoms ar lietiskajiem pierādījumiem, – izrādās, ka Latvijā darbojusies milzīga kibernoziedznieku banda. Aizturēti kopumā 110 cilvēki, galvenokārt, ķīnieši.

Jānis Lazdiņš
Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks

Mēs nevaram pateikt, kā viņi šeit iekļuvuši! Atrodamies Šengenas teritorijā. Kāpēc izvēlējušies tieši Latviju? Grūti pateikt. Fiziski viņi veica noziegumus šeit. Par to lomu sadali, – šobrīd varam būt pārliecināti, ka esam gan organizētājus, gan izpildītājus aizturējuši.

Ķīnieši ar telefonu zvaniem un darbībām internetā no tautiešiem izkrāpuši naudu, – vismaz 2 miljonus eiro. Latvijas likumsargiem par šo bandu ziņojušas Ķīnas varasiestādes, kuru uzdevumā arī veiktas operatīvās darbības.

Dzimtenē viņus sagaida bargs sods, – Ķīnas sodu politika ir strikta, un tajā katru gadu tiek izpildīti nāvessodi. Skaits gan netiek atklāts, jo tas ir valsts noslēpums.

Māris Geida
Valsts policijas Starptautiskās sadarbības biroja priekšnieks

Latvija izdos šos noziedzniekus Ķīnai, viennozīmīgi. Ja būs šāds lūgums.

Otrdien, 15. augustā, policija pratina aizturētos un kārto ar izmeklēšanu saistīto dokumentāciju. Noziedznieku banda darbojusies vairākus mēnešus.

TOP komentāri

  • Velga Alondere
    0 0 0

    Velga Alondere

    Labi ka apkrapa savus tautiesus,jo mums pietiek ar saviem apkrapejiem

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl