Policija: katrs desmitais jaunietis ir nosūtījis paziņām foto, par kuru būtu kauns; uzdarbojas šantažētāji

0 Komentāru

Internetā aktīvi uzdarbojas noziedznieku grupējumi, kuri ar viltu no bērniem un pusaudžiem izvilina kailfoto, lai vēlāk šantažētu.

Likumsargi lēš, ka viens no desmit jauniešiem Latvijā paziņām pats ir aizsūtījis kādu foto, ko vēlāk rūgti nožēlo. Policija un psihologi atkārtoti aicina vecākus par šādiem riskiem rūpīgi izrunāties ar bērniem, lai viņus pasargātu.

Policija izplatījusi izglītojošu video par to, cik rafinēti mūsdienās strādā noziedznieki. Viņu upuri ir jaunieši, kuri akli uzticas viltus profiliem, aiz kuriem slēpjas rūdīti izspiedēji.

Internetā flirtējot, ļaundari izvilina no bērniem un jauniešiem kailfoto un pēc tam šantažē, draudot materiālus izplatīt upuru paziņām. Tiek pieprasīta nauda, un izspiešanas turpinās tik ilgi, kamēr cietējs gatavs maksāt. Vai arī psiholoģiski salūst, un sekas var būt patiešām traģiskas.

Andis Rinkevics
Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks

Tik tiešām, Eiropā pāris gadus atpakaļ bija puišu pašnāvības, kuras viņi veica tādēļ, ka nespēja tikt galā ar to, ko patiesībā izdarījuši. Neredzēja vairs citu izeju.

Policijas aplēses liecina, ka katrs desmitais nepilngadīgais ir nosūtījis saviem draugiem kādu foto, par kuru viņam nākotnē varētu būt kauns.

Dace Landmane
Valsts policijas kriminālizmeklēšanas pārvaldes psiholoģe

Bērni ir pietiekami apjukuši, kā redzējāt video, bērns nav gatavs šādai situācijai, tāpēc mans aicinājums – vecākiem pārrunāt, skolas preventīvos pasākumus neveiks. Jāskatās arī, kādas aplikācijas bērni lieto.

Cik nopietna šī problēma ir Latvijā, neviens īsti nezina, jo šantāžas upuri par savām problēmām izvairās runāt – kaunas par notikušo, taču tas ļauj noziedzniekiem palikt nesodītiem.

0 Komentāru