Policija iesaka ievērot dažas vienkāršas lietas, lai neiekultos nepatikšanās festivālu laikos

Pievienot komentāru
Policija iesaka ievērot dažas vienkāršas lietas, lai neiekultos nepatikšanās festivālu laikos
LETA

“Vasaras festivāli sāk ritēt pilnā sparā, un, lai pozitīvo pieredzi nesabojātu nelāgi starpgadījumi, aicinām gan apmeklētājus, gan festivālu norises vietas iedzīvotājus rūpēties par personisko drošību, ievērot sabiedrisko kārtību, kā arī būt saprotošiem pret dažādiem satiksmes ierobežojumiem un apgrūtinājumiem,” informē Valsts policijas pārstāvji.

Satiksme

Ikvienu autovadītāju, kas dodas uz vai no pasākuma norises vietas, policija aicina laikus plānot gaidāmo maršrutu, rēķinoties ar iespējamajiem satiksmes ierobežojumiem un sastrēgumiem.

Tāpat tiek aicināts autovadītājus cienīt sevi un citus satiksmes dalībniekus, nepārkāpjot atļauto braukšanas ātrumu, kā arī ievērojot citus ceļu satiksmes noteikumus. “Atgādinām, ka sēšanās pie stūres alkohola reibumā ir ne vien aizliegta, bet arī var sabojāt svētkus ne tikai sev, bet arī tuviniekiem. Tādēļ aicinām izturēties atbildīgi un nesēsties pie stūres pēc alkohola lietošanas, kā arī atturēt no šāda soļa speršanas savus draugus un tuviniekus,” norāda policijas pārstāvji.

Bērni

Pasākumu norises vietās aicinām apmeklētājus īpaši rūpēties par savu bērnu drošību, neatstājot viņus bez uzraudzības, kā arī iepriekš pārrunājot ar bērnu rīcību gadījumā, ja bērns no vecākiem tomēr nošķiras. “Ja bērns ir pazudis, nekavējoties jāvēršas pēc palīdzības pie policijas darbiniekiem vai pasākuma organizatoriem,” norāda policijas pārstāvji.

Tā kā festivālu apmeklētāju skaits ir ļoti liels, tad pūlī viegli nozust arī kabatzagļiem, tādēļ svarīgi parūpēties par to, lai jūsu mantas atrodas drošā vietā.

Ja pasākuma norises vietā izveidota mantu glabātuve, aicinām to izmantot. Ja šādas glabātuves nav, tad pārliecinieties, ka jūsu atstātās lietas pieskatīs cilvēks, kuram jūs uzticaties.

Sargi savas mantas

Lai izvairītos no vērtīgu lietu nozaudēšanas, iesakām jau pirms došanās uz festivālu pārskatīt līdzi paņemto, rūpīgi izvērtējot, vai tiešām viss ir nepieciešams. Jo mazāk mantu, jo vieglāk parūpēties par to drošību. Iesakām uz festivālu neņemt līdzi lielu naudas summu skaidrā naudā, vērtīgākās lietas neatstāt teltīs, kā arī lieki nedemonstrēt svešiniekiem sev piederošo, piemēram, dažādas līdzi paņemtās tehnoloģiskās ierīces.

Gadījumā, ja pasākuma apmeklētājs saskāries ar kādu no iepriekš aprakstītajiem gadījumiem vai nepieciešama tūlītēja policijas palīdzība, nekavējoties jāzvana pa tālruņa numuru 110.