Policija gaidāmo protestu laikā strādās pastiprinātā režīmā

77 komentāri

Vairāki opozīcijā esoši politiķi rītvakar aicina iedzīvotājus pulcēties pie Rīgas pils, protestējot pret obligāto vakcināciju, tāpēc policija to laikā strādās pastiprinātā režīmā, vēsta TV3 Ziņas.

Vēl nedēļas sākumā protestus pret obligāto vakcināciju Rīgas domē bija pieteikušas trīs personas, taču pirmdien, 16. augustā, šie iesniegumi atsaukti. Tomēr šorīt situācija atkal mainījusies.

Linda Ozola (JKP), Rīgas domes Drošības un kārtības komitejas vadītāja

“Situācija mainās pa minūtēm, un patlaban mēs esam saņēmuši divus jaunus iesniegumus. Ir viens jauns pieteikums, un ir viens pieteikums, kas atsauc atsaukumu.”

Izvērtējot iesniegumus, pašvaldībai neesot juridiska iemesla tos nesaskaņot, jo organizatori solījuši, ka ievēros visus noteiktos ierobežojumus. Ja šo iesniegumu nebūtu, tīri formāli par protestu organizāciju nebūtu atbildīgs neviens. Tas arī varētu būt iemesls, kādēļ tie vispār sākotnēji atsaukti – lai izvairītos no atbildības.

Piketu apmeklēt aktīvi aicinājuši vairāki politiķi, piemēram, Aldis Gobzems un jaunizveidotais Aināra Šlesera politiskais spēks. Arī partija “Par cilvēcīgu Latviju”, kas iepriekš saucās “KPV LV”, publiski pauduši, ka viņu biedri piketu droši varot apmeklēt. Atbildību par pulcēšanās prasību pārkāpšanu vai potenciālajiem nemieriem viņi gan uzņemties neplāno.

“Mēs plānojam būt kopā ar tautu. Mēs nekur neaicinām, un mēs nekur neko nevedam. Mēs esam pie Brīvības pieminekļa tajā laikā, kuru esam noteikuši. Mēs tur noliksim ziedus, un tālāk mēs dosimies pastaigā,” apliecināja Saeimas deputāte Jūlija Stepaņenko.

Valsts policija gaidāmajiem protestiem ir gatava.

Andris Zellis, Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks

“Policijas rīcībā ir absolūti detalizēta informācija par iespējamiem pasākumiem un riskiem. Visus riskus esam izvērtējuši, esam gatavi jebkuram attīstības scenārijam.”

Līdzīgi kā citos šāda veida pasākumos, kārtības sargi notiekošo fiksēs ar tehniskajām ierīcēm un nepieciešamības gadījumā reaģēs arī uz huligānismu vai vardarbību. Arī tad, ja oficiāli atbildīgo par piketu rīkošanu nebūs, no atbildības neizbēgt.

“Ja šādi pasākumi tiks atļauti, mēs vērtēsim šo organizatoru atbildību, bet līdztekus tam mēs vērtēsim arī to organizētāju atbildību, kas sociālajos tīklos publiski uzrunā cilvēkus un aicina uz šādām pretlikumīgām rīcībām,” brīdināja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks.

Ņemot vērā līdzšinējo pieredzi, policisti aicina cilvēkus būt atbildīgiem un šāda tipa pasākumus neapmeklēt, bet, ja to dara, vismaz neņemt līdzi bērnus. Likumsargi arī atgādina, – patlaban protestos pulcēties drīkst ne vairāk kā 50 cilvēku, tādēļ pie atbildības var tikt saukts ikviens piketa apmeklētājs.
77 komentāri