Policija atgādina par komandantstundu; brīvdienās pastiprināti kontrolēs arī ziemas prieku baudīšanas vietas

2 komentāri
Policija atgādina par komandantstundu; brīvdienās pastiprināti kontrolēs arī ziemas prieku baudīšanas vietas
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Šajā nedēļas nogalē – naktī no piektdienas uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu laikā no plkst. 22.00 līdz pulksten 5.00 iedzīvotājiem – ir jāatrodas savās dzīvesvietās un ārpus tās bez attaisnojoša iemesla atrasties nedrīkst, atgādina Valsts policijā (VP).

Ja dzīvesvieta ir jāatstāj attaisnojošu iemeslu dēļ, piemēram, jādodas uz vai no darbu, nepieciešama ārstniecības pakalpojumu saņemšana vai dzīvnieku veterinārmedicīniskā aprūpe, obligāti ir jāaizpilda pašapliecinājums. To vari atrast Valsts policijas mājaslapā.

Tāpat šajās dienās gluži tāpat kā iepriekš VP ciešā sadarbībā ar pašvaldību policijām, Valsts robežsardzi un zemessardzi uzraudzīs, lai tiek ievērotas noteiktās drošības prasības. VP atgādina, ka pastiprināti uzraudzīs ierobežojumu ievērošanu gan dienas laikā vietās, kur varētu pulcēties iedzīvotāji, gan arī nakts laikā, kad spēkā būs pārvietošanās aizliegums.

Tāpat policija prognozē, iedzīvotāji brīvdienās baudīs ziemīgos laikapstākļus, dodoties uz dabas takām, slēpošanas trasēm, makšķerēt, slidot un baudīt dažādas citas aktivitātes brīvdabas vietās. Lai sekmētu noteikto ierobežojumu ievērošanu, policija brīvdienās arī šajās vietās veiks pastiprinātu kontroli.

VP aicinām ziemas priekus baudīt atbildīgi, nepulcēties, ievērot distanci un tur, kur nepieciešams, lietot deguna un mutes aizsegus.

Lasi vēl: Atsakoties no komandantstundas brīvdienās, policija varētu pastiprināti ierobežojumus kontrolēt pa dienu un vakaros

Atskatoties uz policijas darbu ārkārtējās situācijas laikā, kopš 2020. gada 9. novembra, kad valstī tika ieviesta ārkārtējā situācija līdz 5. februārim kopumā par epidemioloģiskās drošības pasākumu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai neievērošanu ārkārtējās situācijas laikā ir reģistrēti 15 856 administratīvā pārkāpuma procesi. Lielākoties pārkāpumi konstatēti par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem, mutes un deguna aizsega nelietošanu, kā arī pašizolācijas neievērošanu.

Tāpat aizvien tiek konstatēti gadījumi, kad personas, ieceļojot Latvijā nav aizpildījuši elektronisko anketu vietnē covidpass.lv, vai arī nav veikuši Covid-19 testu, atgādina VP.

Policija arī diezgan bieži policija dod arī preventīvus norādījumus, taču atgādina, ka policijas mērķis, veicot šādas pārbaudes, nav sodīt, bet gan preventīvi skaidrot un veicināt izpratni par ārkārtējo situāciju, kā arī panākt, lai iedzīvotāji un komersanti izturas atbildīgi un ievēro noteiktos ierobežojumus. VP vērš uzmanību, ka šie ierobežojumi ir tikai tādēļ, lai mazinātu vīrusa izplatību, un ir ieviesti sabiedrības veselības labad. Lūdzot iedzīvotājus būt atbildīgiem un tos ievērot, kā arī būt atbildīgiem gan pret savu, gan līdzcilvēku veselību.

Ārkārtējās situācijas laikā VP sadarbībā ar pašvaldības policiju ir veikusi 119 331 preventīvās pārbaudes un reaģējusi uz 2 414 izsaukumiem, 22 649 reizes policijas darbinieki ir devuši preventīvus norādījumus.

Jau ziņots, ka ar mērķi mazināt saslimstību ar Covid-19 Ministru kabinets lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 6. aprīlim. Tas nozīmē, ka arī turpmāk ir spēkā ārkārtējās situācijas noteiktās drošības prasības un ierobežojumi, tostarp arī pārvietošanas aizliegums naktī jeb mājsēde, iekams nav nolemts citādi.

Lasi vēl: Valdība nākamnedēļ plāno turpināt lemt par mājsēdes nepieciešamību nedēļas nogalēs

2 komentāri