Policija aicina sniegt informāciju par Mārupē notikušo laupīšanu un slepkavību

Pievienot komentāru
Policija aicina sniegt informāciju par Mārupē notikušo laupīšanu un slepkavību
IEVA LEINIŠA, LETA

Brīvdienās laupīšanas uzbrukumā kādā Mārupes privātmājā nogalināts advokāts, bijušais tiesnesis Uldis Bērziņš. Advokāts sašauts, kad negaidīti pārradies mājās un pārsteidzis laupītājus nozieguma vietā.

Policijā apstiprina, – šobrīd netiek izmeklēta versija, ka upuris nogalināts savas profesionālās darbības dēļ.

Sestdien īsi pirms pusnakts policija saņēmusi izsaukumu par Mārupē kādā privātmājā notikušu laupīšanu, kuras laikā viena personas sašauta. Ierodoties notikuma vietā, atklājies, ka mājā bija iekļuvuši noziedznieki maskās un sasējuši tur dzīvojošo pensionāri. Laupītāju turpmākos plānus iztraucējis laulātais pāris, kurš negaidīti pārradies mājās. Izvairoties no notveršanas, noziedznieki bēguši prom un vairākkārt izšāvuši uz mājās pārnācējiem. Policijā apstiprina, – sašauts tika advokāts Uldis Bērziņš, kurš vēlāk slimnīcā no gūtajiem ievainojumiem mira.

“Mēs neizskatām pašlaik versiju, ka šis noziegums ir izdarīts saistībā ar bojāgājušā cilvēka profesionālo rīcību vai darbību,” norāda Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Bruņotajiem noziedzniekiem, kuriem tagad draud mūža ieslodzījums, izdevies aizbēgt, un viņi nav notverti joprojām. Arī noziegumā izmantotais ierocis nav atrasts. Ar ko šauts, tiks skaidrots ekspertīzē. Policijai gan esot pavedieni, kā laupītājiem tikt uz pēdām, kas, domājams, esot pašmāju iedzīvotāji, ne iebraucēji.

Vienlaikus ikviens iedzīvotājs, kuram ir kāda informācija par notikušo, aicināts vērsties policijā. Valsts Kriminālpolicijas šefs norāda, ka šī šogad ir pirmā bruņotā laupīšana Latvijā.

“Jelgavas pusē bija ielaušanās privātmājā, kur tika sirmgalvei nodarīti miesas bojājumi, arī aplaupīta, tur noziedznieki tika aizturēti. Tie ir reti gadījumi, kad notiek bruņotas laupīšanas, vai laupīšanas privātmāju saimniekiem, viņus sasienot. Tas ir ārkārtējs gadījums,” pauž Grišins.

Latvijas Zvērinātu advokātu padome nogalināto kolēģi Uldi Bērziņu raksturo kā augstas klases profesionāli, par kura darbību nav saņemta neviena sūdzība. Notikušais kolēģiem ir liels trieciens.

“Varu teikt ar ļoti lielām skumjām, bet arī pateicībā par to, ka viņš padomei nav nekādas raizes sagādājis darbojoties savā profesijā,” saka Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāja vietniece Guna Kaminska.

Advokāta zvērestu Bērziņš nodeva 2008. gadā. Pirms tam bijis Administratīvās apgabaltiesas tiesnesis.