Policija aicina reģistrēt velosipēdus – nozagšanas gadījumā tos būs vieglāk atrast

Pievienot komentāru

Slinkums, – ar to aizbildinās velosipēdu īpašnieki, skaidrojot, kāpēc nereģistrē savu braucamrīku. Latvijā tas ir brīvprātīgs process un maksā pāris eiro. Taču šo formalitāti nokārtojusi vien niecīga daļa riteņbraucēju.

Policija uzsākusi akciju, kurā atgādina – velosipēda reģistrēšana atvieglo tā atrašanu un atdošanu īpašniekam zādzības gadījumā.

Statistika ir nepielūdzama, – garnadžiem velosipēds vienmēr bijis gards kumoss. Pērn nozagti gandrīz 2000 riteņu, un skaitļi nav mainījušies pēdējo trīs gadu laikā. Velosipēdus zog no dažādām vietām – kāpņu telpām, balkoniem, garāžām, velo novietnēm pie veikaliem. Policija novērojusi, ka liela daļa īpašnieku pat nespēj pateikt kādā krāsā bijis viņu braucamrīks – nozagtās mantas meklēšana ir apgrūtinoša.

Pašlaik ap 200 velosipēdiem nevar atrast īpašnieku. Meklēšanu atvieglotu to reģistrēšana, taču iedzīvotāji uz to nav pārāk naski. Policijas veiktā aptaujā cilvēki atbildējuši, ka viņiem ir slinkums to darīt. Citi par iespēju reģistrēt savu braucamrīku nav dzirdējuši. Norādīts, ka to izdarīt ir vienkārši – internetā un daudz laika tas neprasa.

Vienlaikus policija sākusi preventīvu darbu – policisti, novērtējot, cik droši ritenis ir pieslēgts, uz tā atstās informatīvu novelceni.

Pavisam nedrošas ir vecā tipa velonovietnes un tikai viena riteņa pieslēgšana. Ideāli būtu saslēgt divās vietās, – gan priekšu, gan aizmuguri.

Akciju policija speciāli īsteno vasarā – šajā laikā zādzības pastiprinās.