Komentāri

Šodien jokus plēsa arī nopietnais un akadēmiskais koris Latvija. 1.aprīlim īpaši sagatavotajā koncertā skanēja dziesmas gan par pokemoniem, gan cilvēku atkarību no mobilajām ierīcēm. Lai skatītājiem būtu tiešām smieklīgi, kordziedātāji bija padomājuši arī par oriģināliem tērpiem un talkā ņēma dažādus palīglīdzekļus.

Korim Latvija šī ir 75. sezona un šī ir retā reize, kad tas atļaujas būt neakadēmisks. Programmā iekļauti skaņdarbi no komponistiem, kas atļāvušies pārkāpt ierastās līnijas.

Koncerta centrālais numurs ir komponista Jura Ābola kompaktoperas “Pokemon-Go-Tango” pirmatskaņojums. Tā ir opera par mūsdienu pasaules globalizāciju, par cilvēku atkarību no mobilajiem telefoniem, internetu un komunikāciju vairākās valodās.

Operas garums ir vien 20 minūtes. Tomēr tās laikā pamatīgi izsmieties paspēj arī paši dziedātāji. Programmā gan kopumā ietverti vairāku komponistu skaņdarbi. Neakadēmiskā koncerta atkārtojumu koris Latvija pagaidām nav ieplānojis, tomēr dažādos interesantos projektos sola iesaistīties arī turpmāk.

Lasi vēl