PMLP vēl nav apsvērusi iespēju anulēt uzturēšanās atļaujas cilvēkiem, kas nopirkuši latviešu valodas sertifikātu

0 Komentāru
PMLP vēl nav apsvērusi iespēju anulēt uzturēšanās atļaujas cilvēkiem, kas nopirkuši latviešu valodas sertifikātu
LETA

Pilsonības un migrāciju lietu pārvalde (PMLP) nav vēl apsvērusi iespēju anulēt pastāvīgās uzturēšanās atļaujas tiem ārzemniekiem, kas iesaistīti Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) atklātajā kukuļošanas skandālā.

Jau ziņots, ka Valsts izglītības satura centra darbinieki apmaiņā pret naudu esot viltojuši ārzemnieku zināšanas un spēju runāt latviski, lai viņi tādējādi spētu iegūt pastāvīgās uzturēšanās atļaujas.

Kriminālprocess uzsākts pret 10 personām. Cik konkrēti trešo valstu pilsoņu koruptīvā veidā ir tikuši pie Latvijas pastāvīgās uzturēšanās atļaujām, KNAB neatklāj. Tāpat netiek arī atklāts, kāda bijusi kukuļa summa un citas detaļas.

Tikmēr Valsts izglītības satura centrs ir pārtraucis sadarbību ar tām trīs personām, ko KNAB aizturējis. Centrā skaidro – tie visi ir bijuši piesaistīti kā ārštata darbinieki.

Alise Bērziņa
Valsts izglītības satura centra pārstāve

Esam uzsākuši arī savu iekšējo dienesta izmeklēšanu, kurā pārbaudām savus ierēdņus un darbiniekus par šī valsts valodas prasmes pārbaudes procesa nodrošināšanu. Ja būs nepieciešams, veiksim arī uzlabojumus šajā procesā.

Pēc publiski pieejamās informācijas, nākas secināt, ka KNAB aizturējis valsts valodas prasmes pārbaudes komisijas rakstveida un mutvārdu daļas vērtētājus.

0 Komentāru