Plūdos cietušie zemnieki lūdz kredītu brīvdienas

Komentāri

Plūdu radīto zaudējumu dēļ zemniekiem vairākus gadus varētu būt problēmas ar kredītu un līzingu nomaksu. Tāpēc lauksaimnieki cenšas vienoties ar bankām par atmaksas grafiku pārskatīšanu.

Zemnieku Saeimas aprēķinātie lauksaimnieku nesegtie maksājumi piegādātājiem un banku sektoram varētu sasniegt 50-60 miljonus eiro.

Pirmdien, 16. oktobrī, notikušajās pārrunās ar komercbanku pārstāvjiem tika lūgtas gan kredītu brīvdienas, arī par piemēroties procentiem, gan iespējas saņemt jaunus aizdevumus.

 

Juris Lazdiņš
biedrības ”Zemnieku Saeima” priekšsēdētājs

Saņemt šos kredītus, kas būs nepieciešami nākamās ražas ieguvei, un arī tos finanšu resursus, kas dažādu maksājumu veidā nonāk lauksaimnieku kontos, lai attiecībā uz tiem tomēr arī ir lauksaimniekiem pašiem vai klientiem pieejamība. Lai tur nav kaut kādi ierobežojumi.

15% jaunizsniegto kredītu ir zemniekiem. Kopumā aizdevumi lauksaimniekiem pārsniedz 500 miljonus eiro. Tāpēc komercbanku pārstāvji ir ieinteresēti, lai zemnieki saglabātu likviditāti. Vienlaikus gan situāciju apgrūtina tas, ka daudziem ir arī citi kreditori.

Lasi vēl