Plūdos cietušie zemnieki lūdz kredītu brīvdienas

Komentāri

Plūdu radīto zaudējumu dēļ zemniekiem vairākus gadus varētu būt problēmas ar kredītu un līzingu nomaksu. Tāpēc lauksaimnieki cenšas vienoties ar bankām par atmaksas grafiku pārskatīšanu.

Zemnieku Saeimas aprēķinātie lauksaimnieku nesegtie maksājumi piegādātājiem un banku sektoram varētu sasniegt 50-60 miljonus eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmdien, 16. oktobrī, notikušajās pārrunās ar komercbanku pārstāvjiem tika lūgtas gan kredītu brīvdienas, arī par piemēroties procentiem, gan iespējas saņemt jaunus aizdevumus.

 

Juris Lazdiņš
biedrības ”Zemnieku Saeima” priekšsēdētājs

Saņemt šos kredītus, kas būs nepieciešami nākamās ražas ieguvei, un arī tos finanšu resursus, kas dažādu maksājumu veidā nonāk lauksaimnieku kontos, lai attiecībā uz tiem tomēr arī ir lauksaimniekiem pašiem vai klientiem pieejamība. Lai tur nav kaut kādi ierobežojumi.

15% jaunizsniegto kredītu ir zemniekiem. Kopumā aizdevumi lauksaimniekiem pārsniedz 500 miljonus eiro. Tāpēc komercbanku pārstāvji ir ieinteresēti, lai zemnieki saglabātu likviditāti. Vienlaikus gan situāciju apgrūtina tas, ka daudziem ir arī citi kreditori.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl