Plešs atbalsta skolu atvēršanu klātienes mācībām pēc reģionālā principa, ja ievēro drošības nosacījumus

1 komentārs

Skolu atvēršana klātienes mācībām pēc reģionālā principa ir atbalstāma, ja ievēro visus drošības nosacījumus, TV3 ziņu raidījumā “900 sekundes” pauda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP).

Runājot par skolu atvēršanu klātienes mācībām pēc reģionālā principa, Plešs tam pauda atbalstu, ja tiek izpildīti drošības nosacījumi, jo “ar vīrusu būs jāsadzīvo ilgstoši”.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs stāstīja, ka šajā kontekstā valdībā aicinājis Latvijā plašāk izvērst vietējo zinātnieku izstrādāto notekūdeņu testēšanas metodi mēģinājumiem laikus atklāt infekcijas uzliesmojumus pašvaldībās.

Runājot par valdošajā koalīcijā bijušo diskusiju, vai Covid-19 epidemioloģiskās situācijas dēļ pašvaldību vēlēšanas nevajadzētu atlikt uz vēlāku laiku, kam pašlaik nav atbalsta, viņš pauda pārliecību, ka šīs vasaras sākumā Latvijā gaidāmo pašvaldību vēlēšanu datums nav jāpārceļ. Plešs atzīst, ka valdībai ir jāparūpējas par sabiedrības veselību un drošību, taču “nevaram grūstīt demokrātijas stūrakmeņus”.

Ministrs atgādināja, ka arī vēlēšanu komisiju darbinieki ir iekļauti starp prioritāri pret Covid-19 potējamiem, bet viņu reālā vakcinēšana būs atkarīga no vakcīnu pieejamības valstī.

Plešs nebažījās, ka pandēmijas dēļ varētu trūkt vēlēšanu komisiju darbinieku. “Es domāju, ka Centrālā vēlēšanu komisija ir spērusi tādā ziņā pareizu soli savlaicīgi vēlēšanas izziņojot, lai pašvaldības ir gatavas. Ir noteikti termiņi, kuriem jāpiesakās vēlēšanu komisiju darbiniekiem pašvaldībās. Līdz šim vienmēr pašvaldības darbinieku un iedzīvotāju procesam ir piegājušas ar visaugstāko rūpību. Varam arī skatīties pēc analoģijas, kādā situācijā notika Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas un es nedomāju, ka būs citādāk.”

1 komentārs