Plešs ar lauksaimniekiem pārrunās videi labvēlīgu saimniekošanu

2 komentāri
Plešs ar lauksaimniekiem pārrunās videi labvēlīgu saimniekošanu
VLADISLAVS PROŠKINS / F64

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs 9. jūnijā plāno tikties ar lauksaimniekiem, lai pārrunātu, kā saimniekošana laukos varētu būt videi draudzīgāka, vēsta “900 sekundes”.

Tikšanās laikā plānots pārrunās jautājumus par bioloģiskās lauksaimniecības nozares attīstību un klimata mērķus līdz 2030. gadam. Tiesa, sarunas varētu ritēt nokaitētā gaisotnē, jo lauksaimnieki ir aizvainoti par Latvijas Vides aizsardzības fonda (LVAF) atbalstīto reklāmu radio.

Lauksaimnieki un mežsaimnieki uzskata, ka tajā tiek apmelota Latvijas lauksaimniecības nozare, un pat draud ar plašiem protestiem nākamajā nedēļā, ja Plešs neatvainosies, ņemot vērā, ka fondu administrē viņa vadītā ministrija.

Ministrs ar nozares pārstāvjiem pārrunās jautājumus par bioloģiskās lauksaimniecības nozares attīstību, tāpat arī plānotos pārrunāt mērķus attiecībā uz siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu kontekstā ar jaunajiem klimata mērķiem uz 2030.gadu, kā arī augu aizsardzības līdzekļu samazinājuma mērķus. Tāpat ministrs ar lauksaimniecības organizāciju pārstāvjiem vēlas pārrunāt nozares sadarbību ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM).

Vienlaikus ministrijā norādīja, ka, ja lauksaimnieki uzdos jautājumus par “Eiropas Hitu radio” (RHR) izskanējušo LVAF finansiāli atbalstīto radiofragmentu, pārrunās uz tiem tiks sniegtas atbildes, taču pārrunu galvenais mērķis būs apspriest turpmāko sadarbību starp lauksaimniecības organizācijām un ministriju.

Jau ziņots, ka lauksaimnieki un mežsaimnieki gatavojas plašiem protestiem laikā starp 15.jūniju un 23.jūniju, saistībā ar Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) radiofragmentu Eiropas Hitu radio.

Tāpat vēstīts, ka vairākas Latvijas lauksaimniecības un mežsaimniecības nozari pārstāvošās organizācijas prasa vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru atvainoties par viņa vadītas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas administrētā LVAF izplatīto audio reklāmu radiostacijā EHR, kurā “tiek diskreditēta un publiski apmelota Latvijas lauksaimniecības nozare”.

Radio atskaņotajā reklāmā teatrāla formātā iestudēta divu lauksaimnieku saruna par pesticīdu lietošanas sekām. Viens no sarunas dalībniekiem pauž argumentus par labu lietošanai, tostarp, ražas palielināšanu, otrs savukārt norāda uz negatīvo ietekmi uz vidi un cilvēka veselību. Tās noslēgumā norādīts, ka to finansiāli atbalsta LVAF.

2 komentāri