Plastmasas pudeļu nodošana par naudu – kamēr Igaunijā un Lietuvā sistēma jau ir, Latvija vēl “muļļājas”

6 komentāri

Saeimas deputātu darba kārtībā nonākusi vairāk nekā 11 tūkstošu iedzīvotāju atbalstīta iniciatīva – noteikt atlīdzību par plastmasas pudeļu nodošanu. Iniciatīvas autori uzsver, ka Lietuvā un Igaunijā šāda dzērienu iepakojumu depozīta sistēma jau ir ieviesta.

Tautas kalpi tagad uzdevuši Vides ministrijai izvērtēt visus plusus un mīnusus, ja šādu sistēmu ieviestu.

Kompānijas SKDS veiktajā aptaujā 89% iedzīvotāju atbalstījuši tādu depozīta sistēmas ieviešanu, ja viņi par nodoto plastmasas pudelēm saņemtu atlīdzību. Piemēram, 10 centus par katru iepakojumu.

Ideju sākusi vētīt Saeimas atbildīgā komisija. Deputāti ar tirgotājiem un ražotājiem norādīja uz vairākiem mīnusiem, kas kavē ieviest apmaksu par nodoto iepakojumu.

Pirmkārt, depozīta sistēmas izveide esot pārāk dārga. Otrkārt, neesot garantijas, ka tas vidi padarītu tīrāku, – šādi ir deputātu un tirgotāju argumenti.

Tikmēr Igaunijā un Lietuvā iedzīvotāji jau saņem atlīdzību par nodotām plastmasas pudelēm. Lietuvā šāda depozīta sistēmas izveide izmaksāja aptuveni 30 miljonus eiro.

Atgādinām, ka jau iepriekš politiķi vairākkārt apsprieda līdzīgus priekšlikumu, taču tie nav guvuši atbalstu, jo depozīta sistēmas ieviešana esot pārāk dārga.

TOP komentāri

 • Fakts
  +10 +10 0

  Fakts

  Par to variet pateikt paldies Raimondam Vējonim!... bija tāds mūlāps un slīmests - Vides ministrs no 2002. līdz 2011.gadam, kurš 10 gados pilnīgi neko neizdarīja šajā jomā...
 • prorektors
  +8 +7 -1

  prorektors

  Ķelnē es dabuju 25 centus par katru 0,5l plastmasas pudeli. Automāts izdod čeku ar svītrkodu un to var iedot kasierei pie kases. Kasiere noskanē un tā summa tiek atskaitīta no total pirkuma summas.
 • es
  +6 +4 -2

  es

  Priekš kam ieviest tādu maksas sistēmu ja idioti iedzīvotāji šķiro par velti!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl