Plastmasas maisiņu “ēras” beigas? Plāno ierobežot to lietošanu un pieejamību

3 komentāri

Cer samazināt plastmasas maisiņu lietošanu, palielinot to maksu. Saeima ir pieņēmusi lēmumu palielināt dabas resursu nodokli. Līdz ar to plastmasas maisiņi kļūs dārgāki un tādējādi iecerēts samazināt to lietošanu Latvijā.

Aptuvenas aplēses liecina, ka Latvijā ik gadu izlieto tik daudz plastmasas maisiņu, ka ar tiem varētu noklāt 55 futbola laukumus. Šāda situācija rodas tādēļ, ka teju ikviens Latvijas iedzīvotājs ik pārdienas veikalā paņem vismaz vienu maisiņu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz 2019. gadam plastmasas maisiņu lietojumu plānots samazināt līdz 90 maisiņiem uz 1 cilvēku, savukārt 2025. gadā 1 valsts iedzīvotājam nevajadzētu izmantot vairāk nekā 40 maisiņus gadā.

Vēlāk šie maisiņi labākajā gadījumā tiek izmantoti atkārtoti, bet bieži vien tie nonāk dabā, kur kļūst par ilgstošu piesārņojumu. Lai ierobežotu maisiņu izplatību, Saeima pieņēma lēmumu palielināt dabas resursu nodokļa likmi. Tomēr lielveikalu tīkli LNT ziņām apliecināja, ka pagaidām neplāno mainīt plastmasas maisiņu cenas vai pieejamību.

Arī iedzīvotāji atzīst, – kamēr maisiņu izmaksas tiks iekļautas kopējā veikalu produktu uzcenojumā bez atsevišķi norādītas cenas, to patēriņš nesamazināsies. Arī organizācija ”Zaļā josta” skaidro, ka patlaban likumdevējs spēris tikai pirmo soli, kas nopietnas pārmaiņas nesola. Nepieciešamas arī tālākas kompleksas izmaiņas likumdošanā.

Vides ministrija sola turpināt ierobežot plastmasas maisiņu lietojumu un nākamos ierobežojošos lēmumus pieņemt jau 2017. gada pavasarī. Ja Saeima nākamgad nolems arī mazajiem plastmasas maisiņiem ieviest obligātu maksu, Vides ministrija prognozē, ka šis lēmums varētu stāties spēkā tikai 2018. gadā.

 

TOP komentāri

 • Fedja
  0 0 0

  Fedja

  Sālīta siļķe ietinamajā papīrā - piemirsušies jau šie sociālisma benefiti
 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Es labprāt lietotu papiru, bet kur to dabūt?Ar rūpnieciski fasēto gaļu, desu, biezpienu esmu vairākkārt "iepircies".
 • Laura
  0 0 0

  Laura

  Vismaz cilvēki kļūs taupīgāki, un izmantos maisiņus vairākkārt!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl