Plānots ieviest stingrākus sodus par pārtikas derīguma termiņu viltošanu

Komentāri

Plānots pastiprināt sodus par pārtikas produktu derīguma termiņu viltošanu. Šogad atklāti jau trīs gadījumi, kad negodīgi vairumtirgotāji vecām precēm pārlīmējuši derīguma termiņus.

Divos no tiem atklātas kopumā 16 tonnas saldumu ar beigušos derīguma termiņu, ko gatavoja tirdzniecībai tieši pirms Ziemassvētkiem. Viena uzņēmuma darbība šobrīd ir apturēta un uzsākts kriminālprocess, bet otrā gadījumā ierosināta administratīvā pārkāpuma lieta un uzdots iznīcināt veco preci. Pārtikas un veterinārais dienests atzīst, ka par šādiem pārkāpumiem paredzētie sodi patlaban ir pārāk maigi un nākamā gada laikā tos varētu mainīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Plānots paaugstināt gan naudas sodu, gan pārkāpumus kriminalizēt, kā arī smagāku pārkāpumu gadījumos ieviest liegumu konkrētām personām nodarboties ar komercpraksi pārtikas tirdzniecības jomā.

Foto

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl