Plānotās izmaiņas aborta veikšanas kārtībā asi kritizē sieviešu tiesību aizstāvji

16 komentāri
Plānotās izmaiņas aborta veikšanas kārtībā asi kritizē sieviešu tiesību aizstāvji
FOTO: LETA

Statistika liecina, ka pēdējo 20 gadu laikā abortu skaits Latvijā turpina samazināties. Ja vēl 1990. gadu vidū veikti aptuveni 10 tūkstoši abortu, tad 2013. gada teju divas reizes mazāk.

Saeimas demogrāfijas lietu apakškomisijā uzskata, ka vairāk nekā pieci tūkstoši mākslīgās grūtniecības pārtraukšanas gadījumu mazajai Latvijai ir krietni par daudz, tāpēc parlamentā top izmaiņas seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, kuras sagatavojis veselības ministrs Guntis Belēvičs, četri Latvijas Reģionu apvienības deputāti un Nacionālās apvienības deputāts Imants Parādnieks.

Atsevišķi priekšlikumi jau tagad izraisījuši milzu ažiotāžu sabiedrībā. Sieviešu tiesību aizstāvji iebilst pret ierosinājumu pagarināt pārdomu laiku pirms abortu veikšanas no 72 līdz 120 stundām.

Piedāvātās izmaiņas arī paredz, ka norīkojumu uz grūtniecības pārtraukšanu mātei, kura izteikusi vēlēšanos mākslīgi pārtraukt grūtniecību, drīkst izsniegt tikai, ja saņemts apliecinājums par dalību paredzētajā konsultācijā, ko sniegusi ar konkrētās grūtniecības pārtraukšanu nesaistīta persona. Tāpat iecerēts noteikt, ka grūtniecības pārtraukšanu nedrīkst veikt ginekologs (dzemdību speciālists), kurš izsniedzis norīkojumu par grūtniecības pārtraukšanu.

Vairāk skaties pievienotajā video!

16 komentāri