2 komentāri
Plāno turpināt sejas aizsegšanas ierobežošanas likumprojekta virzību
AP/LETA

Tieslietu ministrija (TM) plāno tālākai skatīšanai Ministru kabineta komitejā (MKK) virzīt sejas aizsegšanas ierobežošanas likumprojektu.

Likumprojektu plānots iekļaut 10. jūlija sēdes darba kārtībā. Pēc likumprojekta izskatīšanas MKK likumprojekts var tikt nosūtīts tālākai skatīšanai valdībā. Ministru kabinets tad varētu lemt par normatīvā akta projekta virzīšanu izskatīšanai Saeimā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau ziņots, ka TM pēc ilgākas saskaņošanas pērn rudenī valsts sekretāru sanāksmē iesniedza likumprojektu, kas paredzēs ierobežotu seju aizsedzoša apģērba valkāšanu publiskās vietās, vienlaikus paredzot vairākus izņēmumus, kad attiecīgais ierobežojums netiktu piemērots.

Kā pamatoja ministrija, normatīvā akta projekts tapis, lai nodrošinātu “vienotas un harmoniskas sabiedrības pastāvēšanu, atvērtu savstarpējo sabiedrības locekļu saziņu un kopā dzīvošanu”.

Likumprojektā piedāvāts noteikt, ka publiskā vietā būs aizliegts aizsegt seju, izņemot atsevišķus gadījumus. Par publisku vietu likuma izpratnē tiks uzskatīta jebkura vieta, kas neatkarīgi no tās faktiskās izmantošanas vai īpašuma formas kalpo sabiedrības kopīgo vajadzību un interešu nodrošināšanai un kas par maksu vai bez maksas ir pieejama ikvienai fiziskai personai, kas nav attiecīgās vietas īpašnieks, valdītājs, turētājs, algots darbinieks vai cita persona, kuras atrašanās attiecīgajā vietā ir saistīta ar darba pienākumu izpildi.

Par publisku vietu likumprojekta izpratnē nebūs uzskatāmi dievnami, lūgšanu telpas, kā arī telpas, kur notiek reliģiskā darbība.

TOP komentāri

  • ivars
  • Valentina Strazda
    0 0 0

    Valentina Strazda

    Es domāju jā cilvēki ierodas uz dzīvi citā valstī,tad ir jārespektē tas valsts kultūra,tradīcijas,valoda un arī tauta. Kādēļ mēs pieļaujam to kas nav Eiropas valstīs pieņemts,t.I. staigāt parandžas ar aizklātām
    sejām. Bērniem bail no tādām personām un arī jāpadomā par valsts drošību pret teroristiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl