Plāno nodrošināt bezmaksas sejas maskas maznodrošinātajiem rīdziniekiem

4 komentāri

Rīgas pašvaldības dienesti sākuši gatavoties scenārijam, ja situācija ar vīrusa izplatību pilsētā pasliktināsies, tostarp nodrošināt bezmaksas sejas maskas maznodrošinātajiem rīdziniekiem, vēsta “TV3 Ziņas”.

Rīgas civilās aizsardzības sēdē 6.oktobrī piedalījās pārstāvji gan no pašvaldības operatīvajiem dienestiem, gan Slimību profilakses un kontroles centra. Tā kā vairums inficēšanās gadījumu galvaspilsētā ir izsekojami, ieviest lielākus ierobežojumus nekā noteikusi valdība pagaidām neesot nepieciešams.

Sanāksmē pārrunāti gan gaidāmie ierobežojumi sabiedriskajā transportā, gan kopējā situācija ar aizsarglīdzekļu krājumiem, piemēram, sociālās aprūpes iestādēs. Rīgas mērs pēc sanāksmes ar atbildīgajiem dienestiem secinājis, ka situācija ar Covid-19 izplatību galvaspilsētā tiekot kontrolēta un pašvaldības iestādes ar nepieciešamajiem aizsarglīdzekļiem ir nodrošinātas.

“Krājumu mums ir pietiekami vairākiem mēnešiem. Šobrīd varu teikt, ka situācija pilsētā tiek kontrolēta. Mēs zinām, kā rīkoties, mēs zinām, cik daudz mums ir gadījumu, mēs tiekam ar šiem gadījumiem šobrīd galā gan izglītības iestādēs, gan dažādās sociālās iestādēs,” pauda Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (“Attīstībai/Par!”/”Progresīvie”).

Ja valdība lems par sejas masku lietošanu visās sabiedriskajās vietās, dome ar tām apgādās arī maznodrošinātos rīdziniekus.

“Mēs zinām, ka epidemioloģiskā situācija ir neprognozējama un varētu pasliktināties. (..) Pēc pirmreizējiem aprēķiniem mums ir vajadzīgs iepirkt kaut kur 100 000, mazliet vairāk nekā 100 000 masku,” apliecināja Rīgas mērs. Attiecīgo aizsarglīdzekļu iegādei galvaspilsētā plānots sludināt jaunu iepirkumu, jo šobrīd aizsarglīdzekļu krājumi paredzēti tikai pašvaldības sociālajiem dienestiem.

Lai informētu iedzīvotājus par aizsarglīdzekļu izmantošanu, Rīgas satiksmei uzticēts transportlīdzekļos un pieturvietās izvietot paziņojumus. Savukārt pašvaldības policija kopā ar biļešu kontrolieriem veiks reidus un nepieciešamības gadījumā masku nevalkātājus izsēdinās.

Neraugoties uz vairākiem saslimšanas gadījumiem Rīgas skolās, arī mācību iestādes ar situāciju tiekot galā, individuāli lemjot par piemērotāko mācību modeli. Profesionālas izglītības pulciņus pagaidām ierobežot nav plānots.

“Te ir jābūt ar izpratni. Šobrīd bērni ir vieni no tiem, kas pārnes šo te vīrusu attiecīgi uz citām vietām, taču interešu izglītībā mēs diemžēl nevaram šo situāciju tā kontrolēt, kā mēs varam izglītības iestādēs,” apliecināja Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte.

Tāpat domes dienesti meklē veidus, kā nepieciešamības gadījumā nodrošināt domes sēžu norisi attālināti. Civilās aizsardzības sēdes domes priekšsēdētājs plāno sasaukt regulāri.