Plāno ieviest obligātu Covid-19 testēšanu uz sauzemes robežas ar Krieviju

1 komentārs
Plāno ieviest obligātu Covid-19 testēšanu uz sauzemes robežas ar Krieviju
KASPARS KRAFTS, F64

Reaģējot uz pandēmijas uzliesmojumu Krievijā, Latvija vērtē, vai nebūtu jaievieš obligāta testēšana uz valsts robežām ar Krieviju, lai ierobežotu Covid-19 Indijas paveida izplatību, pēc valdības sēdes 29.jūnijā pauda valdības pārstāvji.

Sadarbībā ar Satiksmes ministriju un robežsardzi šobrīd tiek meklēti risinājumi, kā visdrīzākajā laikā ieviest masveida testēšanu sauszemes robežpunktos, tostarp Terehovā un Grebņevā.

Daniels Pavļuts (AP), veselības ministrs

“Tas būtu augstākā mērā nepeiciešams ņemot vērā to, ka no Krievijas kustība tieši notiek ar personisko transportu, bet ir jāņem vērā, ka ir liela kravas transprta plūsma, un te ir nepieciešams gan Iekšlietu, gan Satiksmes ministrijas iespējas nodrošināt testēšanu pārvietojoties pāri Latvijas- Krievijas sauszemes robežai.”

Vienlaikus veselības ministrs uzskata, ka līdzīgi pasākumi jāievieš arī Igaunijā un Lietuvā, jo pretējā gadījumā paliek atvērts jautājums par savstarpējās sauszemes robežām. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem aizvadītajā nedēļā 62% no Latvijā ievestajiem gadījumiem bija no trešajā valstīm.

Lasi vēl: Pavļuts: Lai arī Latvijā saslimstība ar Covid-19 turpina sarukt, pie “apvāršņa” ir redzami “tumši mākoņi” – Covid-19 Indijas paveids

1 komentārs