Plāno ieviest maksu par iebraukšanu Ogrē

51 komentārs
Plāno ieviest maksu par iebraukšanu Ogrē
Kaspars Krafts / f64

Ogres novada dome plāno citu teritoriju iedzīvotājiem piemērot nodevu par iebraukšanu Ogres pilsētā un Ogresgala pagastā.

Šonedēļ Ogres novada domes sēdē pašvaldības deputāti lēma izstrādāt grozījumus Ogres novada teritorijas plānojumam 2012.-2024.gadam, iekļaujot nosacījumu, ka par iebraukšanu Ogres pilsētā un Ogresgala pagastā citu teritoriju iedzīvotājiem būs jāmaksā.

Kā iemesli maksas ieviešanai minēti tranzīta plūsmas un izplūdes gāzu samazināšana pilsētā, drošības vairošana un iedzīvotāju mudināšana izmantot dabai draudzīgākus transportlīdzekļus, kā arī dabas pieminekļu aizsardzība un tūrismam labvēlīgas vides veidošana. Tāpat domes sēdes laikā pašvaldības priekšsēdētājs Egils Helmanis (VL-TB/LNNK) norādīja uz to, ka pašvaldībai jārūpējas par autoceļu Rīga-Daugavpils, tomēr ar valsts piešķirto finansējumu tā apsaimniekošanai nepietiek.

Nepanākot īpaša režīma zonas ieviešanu, pašvaldība ceļu varētu atdot valsts atbildībai, pieļāva Helmanis.

Viens no veidiem, kā novadnieki bez maksas varētu iebraukt maksas zonā, varētu būt ogrēnieša kartes ieviešana, kas nodrošinātu arī to, ka iedzīvotāji deklarē savu dzīvesvietu pašvaldībā. Savukārt tranzīta plūsma būtu novirzāma pa ceļu Rīga-Koknese.

Ogres novada teritorijas plānojuma 2012.-2024.gadam grozījumu izstrāde varētu aizņemt vismaz sešus mēnešus. Izstrādes procesā tiks iesaistīta arī sabiedrība un notiks sabiedriskās apspriešanas.

TOP komentāri

 • Sarma Blumberga
  +13 +13 0

  Sarma Blumberga

  Vispārībā,kā tas ir pieļaujams,tad jau katra pilsēta,katrs novads kuram jābrauc cauri var pieprasīt maksāt,vai maz plānprātiņi nojauš kādus sūdus kuļ,un kurš ir iniacātors šim murgam,bezsī jau jūrmala ar savām liekēžu uzturēšanas samaksām,
 • Ilze Kleze
  +12 +12 0

  Ilze Kleze

  Es nebraukšu uz Ogri. Ogre priekš manis būs mirusi. Kāpēc man Latvietei būtu jāmaksā aizbraukt apskatīt vai apciemot radus. Lai kāds varētu zagt? Tas ir sviests. Cilvēki kuri no Lielvārdes brauc uz Rīgu uz darbu? Maksās dārgāk par biļetēm.
 • Egita Steine

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl