Komentāri

Valdība gatavojas atvieglot nosacījumus viesstrādnieku uzņemšanai. Runa ir par vairāk nekā 200 profesijām, kurās tiek prognozēts būtisks darbaspēka trūkums.

Lai viesstrādniekus nodarbinātu sarakstā iekļautajās specialitātēs, uzņēmējiem būtu divu veidu atvieglojumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmkārt, gaidīšanas laiks ārvalstnieka piesaistīšanai tiktu samazināts no 30 dienām uz 10 dienām. Un, otrkārt, minimālā mēnešalga, kas jāmaksā viesstrādniekam, tiktu samazināta no aptuveni 1200 eiro uz 1000 eiro. Lai gan Ekonomikas ministrijā izmaiņas raksturo kā “kosmētiskas”, tās vienlaikus esot pietiekamas, lai palīdzētu mazināt darba roku trūkumu.

Juris Stinka
Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs

Skaidrs, ja mēs gribam, lai šobrīd straujā izaugsme turpinātos un nesabremzētos, ir nepieciešami augsti kvalificētie profesionāļi, kas palīdz celt arī mūsu ekonomikas produktivitāti.

Sarakstu ar specialitātēm, kurās ārzemnieku piesaistīšana tiktu atvieglota, bija plānots apstiprināt otrdien, 13. februārī, taču lēmuma pieņemšanu valdība atlika.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl