Komentāri

Valdība gatavojas atvieglot nosacījumus viesstrādnieku uzņemšanai. Runa ir par vairāk nekā 200 profesijām, kurās tiek prognozēts būtisks darbaspēka trūkums.

Lai viesstrādniekus nodarbinātu sarakstā iekļautajās specialitātēs, uzņēmējiem būtu divu veidu atvieglojumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmkārt, gaidīšanas laiks ārvalstnieka piesaistīšanai tiktu samazināts no 30 dienām uz 10 dienām. Un, otrkārt, minimālā mēnešalga, kas jāmaksā viesstrādniekam, tiktu samazināta no aptuveni 1200 eiro uz 1000 eiro. Lai gan Ekonomikas ministrijā izmaiņas raksturo kā “kosmētiskas”, tās vienlaikus esot pietiekamas, lai palīdzētu mazināt darba roku trūkumu.

Juris Stinka
Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs

Skaidrs, ja mēs gribam, lai šobrīd straujā izaugsme turpinātos un nesabremzētos, ir nepieciešami augsti kvalificētie profesionāļi, kas palīdz celt arī mūsu ekonomikas produktivitāti.

Sarakstu ar specialitātēm, kurās ārzemnieku piesaistīšana tiktu atvieglota, bija plānots apstiprināt otrdien, 13. februārī, taču lēmuma pieņemšanu valdība atlika.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl