1 komentārs
Plakāti Romā aicina braukt uz Latviju un atrast sev draudzeni “tikai par 999 eiro”
Avots: Facebook

Izskatās, ka Itālijā stereotipi par Austrumeiropu un Baltijas valstīm un šejienes sievietēm, aizvien ir dzīvi. Galvaspilsētā Romā arvien gozējas plakāti, kuros aicina par 999 eiro doties piecu dienu brīvdienās uz Latviju ar četriem “garantētiem randiņiem”, novērojuši Romā dzīvojošie latvieši.

Portālam Skaties.lv izpētot piedāvājumu, noskaidrojam, ka patiesībā aiz šiem plakātiem stāv vesela “iepazīšanās aģentūra”, kas cita starpā piedāvā arī ceļojumus ar romantisku ievirzi uz Austrumeiropu vai Baltijas valstīm.

Foto: Itālijas galvaspilsēta Roma

Piedāvājums par 999 eiro iekļauj arī tulka pakalpojumus, jo, kā atzīst Itālijā dzīvojošie latvieši, – “itāļiem ar angļu valodu arvien vēl nav spīdoši”.

Avots: Facebook

Ko Tu domā par šādiem plakātiem, kur šādā gaismā tiek pozicionēta mūsu valsts? Raksti komentārā!

Itālijā dzīvojušas un ar Itālijas kultūru saistītas latvietes iespaidi

Vai tiešām stereotipi par latviešu meitenēm kā “vieglu ķērienu” ārzemniekam aizvien ir aktuāli? Vaicājām viedokli kādai jaunai sievietei, kas vēlējās palikt anonīma, bet kura Itālijā viesojusies vairākas reizes, gadu tur arī dzīvojusi, un galu galā – “noprecējusi” itāli.

“Lai arī liela daļa itāļu par tādu Latviju nav pat dzirdējuši, ieraugot latviešu meitenes, jau tiek izdarīti secinājumi, jo vizuāli esam līdzīgas meitenēm, ko viņi pazīst kā austrumeiropietes – gaiša āda, gaiši mati, zilas acis, slaidas un garas (attiecībā pret pašu itāļu augumiem),” stāsta jaunā sieviete.

“Šīs meitenes viņiem ir kā saldais ēdiens, bieži vien naivas un, kā viņi uzskata, ne visai labi nodrošinātas, jo nāk no nabadzīgākām valstīm, tāpēc teju katrs brašulis iemēģinās savu laimi, lai šādu meiteni ”varētu ierakstīt savā CV”,” viņa norāda.

Jaunā sieviete uzskata – “ziemeļitāļi šādu meiteni varētu arī apprecēt, tomēr dienvidnieki ”paspēlēsies” un atgriezīsies pie savām asinīm, tā teikt, mammām par prieku”.

“Itālijā nodzīvoju gadu, turklāt dažādās vietās, tāpēc droši varu apgalvot, ka mani uzskati nav tikai viena neveiksmīga ceļojuma iespaids. Nu, dodoties uz Itāliju, augstpapēžu kurpes un kleitas atstāju mājās, lai netiktu klasificēta kā eskorts,” viņa akcentē.

“Jāsaka gan, ka šādas aģentūras, kas veido šādus plakātus, darbībā es Itālijā nemanīju, bet es vairāk laika pavadīju internacionālā vidē – šis piedāvājums tomēr vairāk ir mērķēts uz “klasiskajiem” itāļiem, kuriem draugu ārvalstīs nav (jau atkal – angļu valodas barjeras dēļ),” komentē Itālijā dzīvojusī sieviete.

TOP komentāri

  • Olita Niedrite
    0 0 0

    Olita Niedrite

    Protams, Ziemeļitālijā vairāk ir baltie. Lejup aizvien tumšāki.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl