Pita Andersona ģimene paziņo, kad notiks atvadīšanās no mūziķa

1 komentārs
Pita Andersona ģimene paziņo, kad notiks atvadīšanās no mūziķa
Foto: F64

Atvadīšanās no leģendārā mūziķa Pita Andersona notiks sestdien, 23. janvārī, no plkst. 10.00 līdz 12.00 kinoteātrī Splandid Palace, Elizabetes ielā 61, Rīgā, paziņojuši mūziķa tuvinieki.

Jau ziņojām, ka 70 gadu vecumā pēc cīņas ar vēzi mūžībā aizgājis mūziķis Pits Andersons.

Par Latvijas rokenrola karali dēvētajam mūziķis jau pirms laika atklāts viens no visretāk sastopamajiem vēža paveidiem – liposarkoma, kas ir ļoti agresīva un gandrīz neprognozējama vēža forma. Pērn vasarā mūziķis lūdza palīdzību saviem faniem, lai varētu doties ārstēties uz Minheni. Pāris dienu laikā Andersonam izdevās savākt ārstēšanai nepieciešamos 21 000 eiro. Pēc atgriešanās no Vācijas Andersons bija optimisma pilns un turpināja ārstēšanos Jaunķemeru sanatorijā.

Pits Andersons zināms kā 1950. gadu amerikāņu rokenrola karalis Latvijā, dzīvā leģenda, staigājošā amerikāņu mūzikas enciklopēdija.

Pēc pazīstamā un autoritatīvākā padomju rokmūzikas eksperta, slavenā žurnālista Artēmija Troicka grāmātas Back In The USSR, The True Story Of Rock In Russia autora pētījuma datiem, Pits Andersons ir pats pirmais nopietni vērtējams rokeris visas bijušās Padomju Savienības teritorijā.

2009. gada septembrī Nešvilā, Tenesī, ASV Pita Andersona CD Brass-A-Billy uzvarēja lielākajā ASV notiekošajā ikgadējā starptautiskajā mūzikas konkursā Just Plain Folks Music Awards, iegūstot pirmo vietu pasaulē 2008./ 2009. gadu Rockabilly albumu kategorijā (Best Rockabilly Album 2009).

Andersons muzicēja kopā ar savu grupu The Swamp Shakers.

TOP komentāri

  • taka
    0 0 0

    taka

    Man bija tas gods tālajos 70jos Ziemassvētkus sagaidīt ar mākslinieku, ļoti vienkāršu un sirsnīgu puisi ar ģitāru rokās... Lai vieglas smiltis Latvijas rokenrola karalim...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!