Pirmsvēlēšanu mēnesī Rīgas sabiedriskajā transportā pieķerti krietni mazāk bezbiļetnieku nekā parasti

1 komentārs
Pirmsvēlēšanu mēnesī Rīgas sabiedriskajā transportā pieķerti krietni mazāk bezbiļetnieku nekā parasti
LETA

Šā gada maijā Rīgas sabiedriskajā transportā pieķerti krietni mazāk bezbiļetnieku nekā aprīlī. Kopumā pieķerti 897 bezbiļetnieki, kas ir četras reizes mazāk nekā aprīlī un 7,4 reizes mazāk nekā pērn maijā, liecina TV3 rīcībā esošā informācija.

Pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” apkopotie dati maijā sabiedriskajā transportā kopumā esot veiktas 28 900 pārbaudes, kas ir par 7980 pārbaudēm vairāk nekā mēnesi iepriekš, taču, neskatoties uz pārbaužu daudzumu, pieķerto bezbiļetnieku skaits ir būtiski mazāks nekā parasti. Martā “Rīgas satiksmes” kontrolieri veica apmēram tikpat pārbaužu kā maijā – 28 113, taču šajā mēnesī pieķerto bezbiļetnieku skaits bija vairākas reizes lielāks – 5576.

Tādējādi dati apliecina pirms vēlēšanām sociālo tīklu lietotāju novērojumus, ka kontrole sabiedriskajā transportā ir ļoti reta parādība, turklāt bez biļetes braucošie pasažieri netiek sodīti, vien brīdināti.

“Rīgas satiksme” pārbaužu skaitu skaidro arī ar to, ka šogad maijā tika veikta ne tikai biļešu kontrole, bet arī pasažieru plūsmu pārbaude, lai iegūtu informāciju par nepieciešamo reisu nodrošinājumu vasarā, kā arī vērtētas vietas, kurās turpmāk tiks veidoti kontroles reidi.

“Rīgas satiksme” arī informēja, ka maijā Rīgas sabiedriskajā transportā visvairāk pārbaužu bija autobusos – 12 724, kamēr trolejbusos veiktas 10 728 pārbaudes, bet tramvajos – 5538 pārbaudes.