1 komentārs

Pirmo reizi sestdienas naktī abas mežacūkas pamanītas Bastejkalnā. Tur ieradušies policisti un dzīvniekus centušies padzīt no centra. Uzzini, kā policisti ķēra pilsētā iedzīvojušos savvaļas dzīvniekus un kur cūkas nogādāja pēc notveršanas!

Cūkas aizmukušas, bet, jau austot rītam, aculiecinieki tās pamanījuši Abrenes ielas autobusu galapunktā. No turienes dzīvnieki aizdzīti uz Rīgas 15. vidusskolas stadionu un žogmalē sagūstīti. Kopā ar policistiem mežacūkas devās savaldīt Daktera Beinerta klīnikas veterināri.
“Sākumā ilgi skraidījām pa Rīgas ielām, līdz tās ieskrēja nožogotā teritorijā. Kādu laiciņu cūkas padzenājot, mums ar pašvaldības policijas policijas palīdzību izdevās uzlikt cilpu un ievadīt sedatīvos līdzekļus,” stāsta Abubakars Kasankanovs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc cūku iemidzināšanas tālāk tās nogādātas Mežavairogos. “Šitādiem gadījumiem līdz tikai “Stresnil”,” tā kolēģus instruēja veterinārārsti, “reāli uz vienu lielo kuili sanāk seši “Stresnil” un deviņi ketamīni.”

Foto

Aprunājies profesionāļu valodā ar saviem Rīgas kolēģiem dzīvnieku patversmes Mežavairogi pārstāvis Mārtiņš Priede apskata cūkas un secina, ka tie ir pusotru gadu veci sivēni. Visticamāk, padzīti no bara: ”Rukši atvesti pie mums. Viss būs kārtībā.”

Mārtiņš šobrīd nevar atrast izskaidrojumu, ko cūkas dara pilsētā, turklāt tik kuplā skaitā, kā tas pieredzēts pēdējos mēnešos. Iespējams, tas kaut kādā mērā saistīts ar Pierīgas mežu izciršanu un, protams, ar to, ka dzīvnieki jau vairākās paaudzēs mīt cilvēku tuvumā un gluži vienkārši vairs nebaidās.

Eksperti secina, ka šīs noteikti nav pēdējās cūkas, ar kurām nācies saskarties rīdziniekiem. Tieši tāpēc pilsētas vadībai ir pēdējais laiks sākt domāt par šo meža dzīvnieku masveida izķeršanu un izvešanu ārpus Rīgas robežām.

Vairāk par mežacūku ķeršanu uzzini video!

Video

TOP komentāri

  • cuķis
    0 0 0

    cuķis

    Vediet uz Jaunciema mežu. Te viņas tāpat daudz.... Kasparam Šuikovski, Gundaram Bojāram un Jānim Rukam tieši būs ko brīvajā laikā pamedīt...

    tie 3 džeki ir normāli iekārtojušies un nelegāli privatizējuši visus mežus te... katrs otrais meža ceļš ir slēgts un rendžeri lēkā ar stroķiem apkārt....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl