1 komentārs

Spraigas diskusijas Saeimas Sociālo lietu komisijā šodien uzvirmoja tā sauktā aborta likuma apspriešanas laikā. Lai gan vairāki deputāti pauda rosinājumu, ka grūtniecēm obligāti pirms aborta veikšanas būtu jākonsultējas ar psihologu, komisija lēma, ka pie šā speciālista sievietes varēs vērsties tikai brīvprātīgi un šo pakalpojumu apmaksās valsts.

Aborta ierobežošanas karogu pacēluši Saeimas deputāti Imants Parādnieks un Inga Bite.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Abi iesnieguši virkni izmaiņu likumos, lai rosinātu izglītot sabiedrību kontracepcijas jautājumos un maksimālu sarežģītu abortu veikšanas procesu, liekot sievietēm ilgāk nogaidīt līdz operācijai, kā arī konsultēties ar dažādiem speciālistiem. Pagaidām lemts, ka grūtniecei par abortu jākonsultējas tikai ar ārstu, nevis psihologu, kā to vēlas likumu grozījumu rosinātāji.

Diskusijas un smīnēšanu radīja jautājums, kurā brīdī tad apaugļota sieviete saucama par māti. Pēc pašreizējās likumdošanas, mātes pasi sieviete saņem 16 grūtniecības nedēļā, taču izskanējušas idejas, ka šo statusu vajadzētu piemērot krietni ātrāk.

Kārtējo reizi ar biedējošiem faktiem par abortiem klajā nāca Imants Parādnieks.

Par sieviešu veselību satraucas Ginekologu asociācija. Uz mikroautobusiem Rīgā esot izvietotas reklāmas, kas aicina sievietēm ziedot olšūnas, taču tas varot izrādīties liktenīgs un kļūdains solis, sevišķi, ja veikts regulāri, ar vēlmi nopelnīt.

Viedokļi par abortu jautājumiem ir galēji atšķirīgi, tādēļ paredzams, ka strīdi un kompromisa meklējumi turpināsies  vēl ilgu laiku.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl