Pirmo reizi lietotne “Apturi Covid” izmantota kāda saslimušā kontaktpersonu apzināšanā

15 komentāri
Pirmo reizi lietotne “Apturi Covid” izmantota kāda saslimušā kontaktpersonu apzināšanā
PAULA ČURKSTE, LETA

Šonedēļ bijis pirmais gadījums, kad atbildīgās iestādes izmantoja lietotni “Apturi Covid” kāda saslimušā kontaktpersonu identificēšanā un apziņošanā.

Intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs atkārtoti aicināja iedzīvotājus aktīvāk izmantot lietotni, īpaši dodoties sabiedrībā, vienlaikus atgādinot, ka masu pasākumi un to apmeklēšana rada papildu riskus slimībai izplatīties.

Savukārt iebraucēju anketas SPKC izmantot līdz šim nav nācies. Centra pārstāvis gan uzsvēra, ka svarīgākais anketēšanā ir policijai iegūt datus par personām, kas iebraukušas no Covid-19 augsta riska valstīm un kurām jāievēro pašizolācija.

Centra speciālists atzīmēja, ka katrs piektais Covid-19 saslimšanas gadījums Latvijā tiek ievests, un nepatīkamākais, ka šie cilvēki mēdz aplipināt ne vien savu ģimeni, bet arī draugus. Labā ziņa gan esot tā, ka infekcijas izplatīšanās pašlaik ir izsekojama un nenotiek nekontrolēti.

Pēc Perevoščikova vārdiem, kopumā cīņā ar Covid-19 vērojamas gan sliktas, gan labas ziņas. Sliktās ziņas ir tās, ka pagājušajā nedēļā saslimstība ar Covid-19 pasaulē bija visaugstākā kopš pandēmijas sākuma, bet Eiropā tā pieauga par 20%. Tikmēr Latvijā saslimstības rādītāji esot stabili zemi un pagaidām “esam izgājuši ar minimāliem zaudējumiem”, stāstīja speciālists.