Pirmo reizi Latvijā rīko vasaras skolu ārzemju latviešu jauniešiem, kuri apgūst vecāku dzimto valodu

Pievienot komentāru

Kamēr Latvijā skolēni un studenti bauda vasaras brīvlaiku, daudziem ārzemēs dzīvojošiem latviešu jauniešiem šis ir intensīvs mācību laiks. Diasporas latvieši no malu malām ieradušies Rīgā, lai piedalītos vasaras skolā Latvijas Universitātē.

Izrādās, daudziem no viņiem šī ir pirmā “satikšanās” ar Latviju.

LU šādu vasaras skolu speciāli diasporas jauniešiem rīko pirmo reizi. Tajā piedalās 24 jaunieši, kuri grib ne vien nostiprināt valodas prasmes, bet iegūt arī lielāku piederības sajūtu mūsu tautai un valstij.

Diasporas vasaras skolā liels uzsvars likts uz valodas apguvi. Jaunieši sadalīti divās grupās – ar un bez priekšzināšanām. Dalībnieki sabraukuši no septiņām valstīm – ASV, Norvēģijas, Zviedrijas, Lielbritānijas, Vācijas, Austrālijas un Krievijas, vairums no viņiem latviešu valodu ikdienā nelieto.

Vasaras skolas programma ir ļoti intensīva, divās nedēļās jauniešiem jāapgūst daudz. Mācību mērķis ir jauniešos radīt un noturēt saikni ar Latviju.

Sarmīte Miltiņa
LU Pirmsstundu mācību centra direktore

Dienas pirmā pusē notiek intensīva latviešu valodas apguve, vidēji 5-6 stundas dienā, savukārt dienas otrajā pusē notiek ekskursijas, arī mēs piedāvājam diskusiju pēcpusdienu vēsturē un politikā, tāpat mākslā, kultūrā un arī folklorā.

Dalību vasaras skolā apmaksā Izglītības ministrija, taču par ceļu, naktsmājām un ēšanu, dalībniekiem jāgādā pašiem.