Pirmklasnieks no Latvijas milzu konkurencē gūst panākumus Pasaules čempionātā šahā

14 komentāri

Latvija var lepoties ne vien ar uzlecošo zvaigzni tenisā – Aļonu Ostapenko, bet arī citiem mūsu jauniešu izcilajiem sniegumiem citos sporta veidos.

No Pasaules čempionāta šahā šonedēļ mājās atgriezies Miķelis Vingris, kurš milzu konkurencē, izcīnīja augsto trešo vietu. šis sasniegums ir jo īpašāks, zinot, ka Miķelim ir tikai astoņi gadi un nupat viņš pabeidzis tikai pirmo klasi.

Ar Miķeli un viņa lielāko atbalstītāju, tēti Jāni, TV3 Ziņas tikās Vērmanes dārzā. No mugursomas tiek izvilkts šaha galdiņš un abi gatavi nodoties piecminūšu ātrspēlei. Tikai retajam garāmgājējam prātā varētu ienākt, ka astoņgadīgais Miķelis patiesībā nupat Pasaules šaha čempionātā izcīnījis godalgoto trešo vietu, 170 dalībnieku konkurencē, U-8 vecuma grupā. Zēns par sasniegto pārlieku nejūsmo, bet tētis gan ļoti lepojas.

Miķelis Vingris
Šahists

Nebija pārāk grūti. Daži pretinieki man bija viegli uzveicami, bet daži grūti. Viņi bija spēcīgi. Es biju mierīgs. Es gribēju izcīnīt kādu vietu, pirmo, otro vai trešo. Nu un es izcīnīju trešo vietu.

“Tas tomēr it ļoti grūti tikt trijniekā iekšā, jo pretinieks, TOP 10 ir ļoti spēcīgi un izspraukties cauri un tikt trijniekā, protams, ir liels sasniegums,” stāsta Miķeļa tēvs Jānis Vingris.

Miķelim interese par šahu radusies jau četru gadu vecumā, jo šī spēle ģimenē ir iecienīts brīva laikā pavadīšanas veids. Ātri vien puiša vecāki ievērojuši dēla talantu un izlēmuši vest uz šaha nodarbībām.

Jānis Vingris
Miķeļa tēvs

Toreiz viņam bija pieci gadi šaha skola teica, ka tik mazus mēs neņemam. Turpinājām spēlēt mājās, viņš progresēja strauji, es domāju – nē, es viņu paņemšu aiz rokas un aizvedīšu klātienē, lai treneri apskatās uz viņu. Aizvedu parādīju, un kopš tās dienas viņš arī iet uz šaha skolu.

Miķelis šahu apgūst pie trenera Aivara Stašāna, un nodarbībās, kas notiek katru dienu pēc skolas, vislabāk viņam patīk spēlēt pret vecākiem bērniem.

Miķelis Vingris
Šahists

Es varu divas stundas nospēlēt, bet dažreiz arī četras vai trīs stundas treniņos. Cik man gribās, tik es palieku stundas treniņos. Ar treneri man nav interesanti, jo viņš ir par specīgu, spēcīgāks par mani.

Miķelis savā vecuma grupā ir arī Latvijas čempions un Rīgas skolu čempions. Kādi sasniegumi puisim vēl priekšā, šobrīd, protams, var tikai minēt, taču sportistam vajadzīgās īpašības Miķelim piemītot.

Miķlelis nupat pabeidzis pirmo klasi un šovasar vēl dosies uz šaha nometni, lai jau rudenī piedalītos Eiropas čempionātā Rumānijā.

14 komentāri