Pirmklasnieks no Latvijas gūst panākumus pasaules šaha čempionātā

Pievienot komentāru
Pirmklasnieks no Latvijas gūst panākumus pasaules šaha čempionātā
LETA

Pašvaldību vēlēšanu norise pagājušās nedēļas nogalē ir aizēnojusi kādu ne mazsvarīgāku notikumu. Jauniešu pasaules čempionātā šahā, teicamu sniegumu demonstrēja Latvijas pārstāvis Miķelis Vingris. Šis notikums ir īpašs tāpēc, ka Miķelim ir vien 8 gadi un viņš pabeidzis pirmo klasi. Pirmdien vakarā jaunais šahists atgriezās Rīgā.

Pie Vērmanes dārza estrādes, kur ikdienā pulcējās šaha spēles entuziasti, LNT Ziņas sagaida rīdzinieks Jānis ar savu dēlu – pirmklasnieku Miķeli, kurš pagājušās nedēļas nogalē pasaules čempionātā šaha ātrspēlē 170 dalībnieku konkurencē izcīnīja trešo vietu. Miķelis ir ļoti pieticīgs un sasniegumu uztver bez īpaša patosa.

Miķeļa tētis atzīst, ka jau labu laiku nevar gūt uzvaru pār dēlu šaha spēlē, bet, kad tas izdodas, tad vairāk nejaušības pēc. Interese par šo spēli Miķelim esot radusies no četru gadu vecuma.

Tētis zvanījis uz Rīgas šaha skolu, taču saņēmis atbildi, ka pieci gadi esot par maz, tikai pēc tam, kad ar dēlu ieradušies un Miķelis savu prasmi demonstrējis klātienē, viņš uzņemts šaha skolā, kur tagad viņa klases biedri ir par vairākiem gadiem vecāki.

Latvijas šaha skolai ir sena un tradīcijām bagāta vēsture, par to liecina daudzās godalgas un lielmeistaru vārdi. Rīgas šaha skolas treneris Aivars Stašāns ir nedaudz pārsteigts par sava audzēkņa Miķeļa Vigra sasniegumiem pasaules čempionātā U-8 vecuma grupā, tomēr tas esot likumsakarīgi, nevis nejauši.

Miķelis ir arī Latvijas čempions un Rīgas skolu čempions, starp visa vecuma šahistiem viņš ir 286 Latvijas Šaha federācijas reitingā, tāpēc trešā vieta pasaules čempionātā ir tikai kārtējais solis ceļā uz viņa mērķi.

Tētis Miķeli ir centies atturēt no pārlieku lielas aizraušanās ar datoru. Tagad šaha dotā erudīcija šīs iemaņas ir dubultojusi. Pagaidām Miķeļa sasniegumus draugi vērtē vairāk nekā viņš pats. Kas nākotnē būs Miķelis – lielmeistars, čempions vai Latvijas šaha tradīciju turpinātājs, nav zināms, taču Miķelim ir koncentrēšanās spēja, ir mērķis un arī gribēšana, lai to sasniegtu.

Video

Lasi vēl