5 komentāri

Šodien turpinām stāstīt par autisma problemātiku. Latvijas Universitātē veiktais pētījums liecina, ka piektdaļai ilgstošo bezdarbnieku ir autiskā spektra traucējumu pazīmes.

Autiski cilvēki var būt lieliski darba darītāji, bet pavisam neciešami komunikācijā ar kolēģiem. Bieži vien bezdarbnieku rindās nonāk tie, kuri tika atbrīvoti no darba jau cienījamā vecumā. Un, ņemot vērā parupju runas veidu un nespēju pielāgoties pieklājīgas un simpātiju izraisošas uzvedības normām, citā darbā autiskiem pusmūža cilvēkiem ir grūti iekārtoties. Jo uzreiz viņu īpašās un bieži vien lieliskās darba spējas nav pamanāmas, tā norāda pētnieki.

Ieva Bite
LU asociētā profesore, psiholoģijas doktore

Tas, ko mēs pētījām, ir – cik daudz šo cilvēku ir, un tad patiešam sanāca tā, ka 20% no pataujātiem bezdarbniekiem uzrādīja autisma pazīmes. Protams, mēs nevaram pateikt, vai tā diagnoze ir vai nav, bet katrā ziņā tie bija tie traucējumi, simptomi, kas arī visbiežāk ir redzami un, pirmkārt, tās ir tieši komunikācijas problēmas.

Starptautiskie pētījumi liecina, ka pasaulē ir nodarbināti tikai 16-18% cilvēku ar autiska spektra traucējumiem. Profesore pieļauj, ka Latvijā varētu būt vēl krietni mazāk.

TOP komentāri

 • Elizabete
  +7 +6 -1

  Elizabete

  Labvakar. Skatījos Jūsu raidījumu un redzēju sižetu par autismu. Esmu pieaugušais ar autisma iezīmēm (Aspergera sindroms). Es nekad neesmu spējusi strādāt cilvēkos. Cik esmu mēģinājusi,katru reizi rezultāts bija tāds, ka mani atlaida. Vienmēr ir bijis grūtības ar konuminkāciju,saskarsmi kā tādu. Paldies kad runājiet par to,kas mums,aut īstiem,ir ļoti svarīgi,lai mūs saprastu.
 • g.
  +4 +4 0

  g.

  Sirsnīga klačošanās visiem patīk ,arī diemžēl nepatīk vienkārši tāda īpaš.ka sevi neliela ,ātri nereaģē,nepatīk apdomība,jāprot pielīst priekšniecībai
 • kin-dza-dza
  +3 +3 0

  kin-dza-dza

  Arii GJENIJIEM - vairumaa gadiijumu - bijushas saskarsmes problemas .
  Nevajag iecikleeties uz to, ka "neautisks" puulis ( kas iet kaa aitas ) ir ar kaut ko labaaks par tiem, kurus .... var gadiities, ka Dievs ieziimeejis buut aarpus taa .... - gan jau zinn, kaapeec :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl