Pirmizrādi Rīgā piedzīvos komiskās operas žanra meistardarbs “Dons Paskvāle”

Pievienot komentāru

Sezonas noslēgums tuvojas Latvijas Nacionālajā operā. Tās izskaņā pirmizrādi piedzīvos latviešu un itāliešu mākslinieku kopdarbs – komiskās operas žanra viena no visu laiku spilgtākajām virsotnēm – Gaetāno Doniceti opera “Dons Paskvāle “.

Iepriekšējo reizi šī opera uz šīs skatuves tika uzvesta tālajā 1950. gadā.

Gaetāno Doniceti opera “Dons Paskvāle” ir  komiskās operas žanra meistardarbs. Tā balstīta bel canto jeb daiļdziedāšanas tradīcijās un prasa vokāli ļoti saliedētu solistu sastāvu. Šis darbs radikāli atšķirsies no visa, kas operas namā līdz šim uzvests, pateicoties itāļu režisora Džordžo Barberio Korseti rokrakstam.

Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš norāda: “Tas ir labs pavērsiens uz savādāku domāšu operas scenogrāfiskā un vizuālās rindas interpretācijā, par ko mēs esam ļoti priecīgi, jo jebkura novitāte operas režijā, attīstībā un scenogrāfijā, ir ārkārtīgi svarīga teātrim, lai virzītos uz priekšu.”

Opera stāsta par padzīvojušu, bet bagātu vecpuisi donu Paskvāli, kuru izjoko jaunā, skaistā atraitne Norīna, viņu apprecot un šķērdējot viņa naudu, līdz viņš vēlas šķirties.

Opera solās būt viegla un humora pilna, tādi bijuši arī mēģinājumi.

Pirmizrādi Dons Paskvāle piedzīvos nākamnedēļ, noslēdzot šo operas sezonu.