Komentāri

Otrdien, 24. oktobrī, pirmizrādi piedzīvos otrā simtgades filma – dokumentālā spēlfilma “Ievainotais jātnieks”.

Filma stāsta par tēlnieku Kārli Zāli, kurš savu vīziju par Latvijas valsti iemūžinājis, 20. gadsimta 30. gados ceļot Brīvības pieminekli. Dokumentālā filma balstīta uz dokumentāliem Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības arhīva materiāliem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja filmas režisore un producente Ilona Brūvere, šī nav tikai dokumentāla filma, bet gan dokumentāla spēlfilma, kurā ļoti svarīgs tēls ir pats Kārlis Zāle, kuru attēlo Valmieras teātra aktierim Imants Strads.

Ilona Brūvere
Filmas “Ievainotais jātnieks” režisore un producente

Ja filma būtu balstīta tikai uz dokumentālajiem materiāliem, un mēs neieviestu šos arhīva kadrus, – tad filma par Zāli nemaz nevarētu būt, jo nav arhīvā vairāk par diviem kadriem par tēlnieku Zāli. Man personībās saista tie cilvēki, kuri dzīvi kaislīgi, un Zāle ir tāds cilvēks bijis. Par to liecina vairākas leģendas. Mēs esam mēģinājuši par viņa dzīvi tā arī stāstīt. Kaislīgi nozīmē – dzīvot pa īstam, viņš grib visur būt.

Filmu “Ievainotais jātnieks” no 27. oktobra varēs vērot kinoteātra “Splendid Palace” ekrānos, pēcāk filmu izrādīs desmit lielākajās Latvijas pilsētās.

Jau vēstīts, ka oktobrī Brīvības piemineklis ieguvis jaunu krāšņumu, pabeigti tā apkopes darbi.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl