Pirmie svētceļnieki sāk savu ceļu uz Aglonu. Ko viņi sagaida no šā gājiena?

5 komentāri
Pirmie svētceļnieki sāk savu ceļu uz Aglonu. Ko viņi sagaida no šā gājiena?
Foto: LETA

Lai kājām mērotu vairākus simtus kilometru un piedalītos Vissvētākās jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos, šodien no Rīgas uz Aglonu devās pirmā ticīgo grupa. Vai viņus nebaida grūtības un ko ticīgie vēlas piedzīvot svētceļojuma laikā?

Jūlija pēdējās svētdienas dievkalpojums Sv. Franciska un Kristus karaļa draudzēm šogad ir īpašs. Daudzi no ticīgajiem uz baznīcu nākuši ar somām, lai uzreiz pēc mises dotos 300 kilometrus tālā ceļā. Aizlūgts šoreiz tiek arī par tiem ticīgajiem, kas kājām mēros ceļu uz Aglonu.

Uzreiz pēc dievkalpojuma ticīgie pulcējas, lai reģistrētos ceļam. Daudziem no viņiem šis nav pirmais svētceļojums. 14 gadus vecā Terēze uz Aglonu ies jau sesto reizi. “Galvenais tās iegūtās emocijas, jaunie cilvēki, ko iepazīstu, tas gandarījums, ka tu noej lielu ceļu katru gadu dažādu,” viņa saka.

Grūtības nebaida ne pieredzējušos svētceļniekus, ne tos, kas uz Aglonu ies pirmo reizi. Katrai no svētceļojuma dienām ir sava programma, tostarp paredzēts laiks lūgšanām. Ticīgā, kuras svētceļojumu skaits pārsniedz jau divus desmitus, saka – maršruti kļūst aizvien pārdomātāki.

“Pirmajos gados bija tā kvantitāte, tagad vairāk ir tā kvalitāte, ka tiek pārdomāts, maršruti izstrādāti, pirmie gadi bija tādi stihiski – jā mēs ejam un mēs darām, tagad jau vairāk piestrādāts,” stāsta svētceļniece Helēna. Turklāt aizvien biežāk ceļā dodas jaunieši. Šajā svētceļnieku grupā vecākajam ir 73, bet jaunākajam pieci gadi.

Vecākā paaudze ir visizturīgākie un vismazāk čīkstošie. Ja sākumā liekas viņiem pašiem, ka būs grūti, tad beigās izrādās, ka viņi iet visiem pa priekšu un tieši jaunieši kaut kur aizmugurē velkas un saka, ka nevar paiet,” stāsta Sv. Franciska draudzes priesteris Kārlis Miķelsons.

Apliecināt ticību Dievam, atgriezties mājās labākam, ar dieva žēlsirdību pārvarēt grūtības, – katram motivācija doties ceļā ir sava, bet pats būtiskākais – piedzīvot intensīvu garīgo pieredzi. Lai ceļā var doties visu paaudžu svētceļnieki, nakšņos viņi skolu sporta zālēs un kultūras namos, bet smagākās mantas līdzi vedīs mikroautobuss.

Solis ir jau iestaigāts, kā nāk augusts, gribas atkal iet – saka viena no svētceļniecēm. Turklāt solis visiem ir viegls un raits, dienā jānoiet 20 kilometri, lai jau 13. augustā būtu Aglonā.

Foto

Video