Pirmie seniori vecumā virs 70 gadiem sāk saņemt uzaicinājumu vakcinēties

1 komentārs
Pirmie seniori vecumā virs 70 gadiem sāk saņemt uzaicinājumu vakcinēties
SIPA / SCANPIX

Pirmie seniori vecumā virs 70 gadiem, kas bija pieteikušies vietnē www.manvakcina.lv vai pa tālruni 8989, šajā nedēļas nogalē īsziņas vai e-pasta formā sāks saņemt uzaicinājumu vakcinēties, informēja Veselības ministrijā (VM).

Jaunnedēļ pakāpeniski arī pārējie seniori vecumā virs 70 gadiem, kas pieteikušies www.manavakcina.lv vai pa tālruni 8989, saņems aicinājumu vakcinēties.

Šajā nedēļas nogalē uzaicinājumi vakcinēties pret Covid-19 pirmajiem senioriem tiks izsūtīti uz trīs konkrētām vakcinācijas vietām – Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcu un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu.

Saņemot uzaicinājumu, iedzīvotājiem jāzvana uz īsziņā vai e-pastā norādīto tālruni, lai vienotos par vakcinācijas laiku. Minētās slimnīcas ir saņēmušas informāciju par tiem iedzīvotājiem, kuri tās varētu uzrunāt.

Nākošās nedēļas vidū visi pārējie iedzīvotāji vecumā virs 70 gadiem, kuri pieteicās savai vakcīnai vietnē www.manavakcina.lv vai pa tālruni 8989, saņems informāciju ar iedzīvotājam noteikto vakcinācijas iestādi vai vairākām iestādēm, no kurām izvēlēties sev ērtāko. Informāciju iedzīvotāji vecumā virs 70 gadiem saņems tajā saziņas kanālā, kuru tie norādīja, piesakoties vakcīnai.

No visiem iedzīvotājiem vecumā virs 70 gadiem, kas pieteikušies www.manavakcina.lv vai pa tālruni 8989, 68% norādījuši gan savu telefonu, gan arī e-pasta adresi, 32% – tikai telefonu. Iedzīvotāji varēja norādīt ne tikai savu kontaktinformāciju, bet arī sev tuvu cilvēku kontaktinformāciju, lai maksimāli nodrošinātu sazināšanās efektivitāti.

Nākošajā nedēļā arī ģimenes ārsti veiks vakcināciju tiem pacientiem šajā prioritārajā grupā, ņemot vērā pieteikumus, kurus tie saņēmuši.

Turpmākās nedēļas Veselības ministrija aicina visus seniorus vecumā virs 70 gadiem sekot līdzi uzaicinājumiem zvanīt īsziņā vai e-pastā norādītajai vakcinācijas iestādei un vienoties par vakcinācijas laiku. Tie iedzīvotāji, kas ir vecumā virs 70 gadiem un vēl nav pieteikušies savai vakcīnai, tiek aicināti reģistrēties pie sava ģimenes ārsta, vietnē www.manavakcina.lv vai pa tālruni 8989

1 komentārs