Pirmdien spriedīs par pavasara palu iespējamību Latvijā

3 komentāri
Pirmdien spriedīs par pavasara palu iespējamību Latvijā
Foto: LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP) pirmdien, 22. februārī, ir sasaucis ministrijas atbildīgo amatpersonu un padotības iestāžu speciālistu sanāksmi par pavasara palu iespējamo apjomu un turpmāko rīcību, aģentūru LETA informēja ministra padomniece Agnese Vārpiņa.

Plūdu gadījumā plūdu novēršanas pasākumus veic vairākas saistītas institūcijas, primāri – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs”(LVĢMC), pašvaldības, pašvaldību sadarbības teritoriju civilās aizsardzības komisijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, “Latvenergo”, Valsts policija, pašvaldību policija u.c.

Lasi vēl: Meteorologi prognozē: nākamās nedēļas otrajā pusē visā valstī gaidāms atkusnis

Šobrīd LVĢMC rīcībā esošā informācija liecina, ka maksimālie pavasara palu ūdens līmeņi un caurplūdumi, kā arī ledus iešanas sākums būs atkarīgs no pavasara procesa attīstības straujuma un nokrišņu daudzuma vēl februārī un martā.

Labvēlīgos meteoroloģiskos apstākļos – pakāpeniskas un lēnas temperatūras paaugstināšanās un maza nokrišņu daudzuma – palu process varētu ritēt lēnām bez straujām ūdens līmeņu izmaiņām, kas izraisītu plūdus.

Tomēr pavasara palu periodā zem ledus sakrājušies vižņi var radīt sarežģījumus ledus iešanai.

Kā liecina jaunākās sinoptiķu prognozes, februāra atlikušajā daļā Latvijā galvenokārt gaidāms pavasarīgi silts laiks, kusīs sniegs un sākies pali.

Līdz mēneša beigām jau valsts lielākajā daļā būs nokusis sniegs, tas saglabāsies vietām Vidzemē un Latgalē. Straujākā ūdens līmeņa celšanās sākotnēji gaidāma mazajās upēs valsts rietumu un centrālajā daļā. Vietām var applūst palienes.

Saskaņā ar portālā “hidro.meteo.lv” pieejamajiem datiem augstākais ūdens līmenis Kurzemes un Zemgales upēs gaidāms nākamnedēļ, vietām marta pirmajās dienās, savukārt Vidzemes un Latgales upēs – marta sākumā vai vēlāk.
3 komentāri