Pirmdien slimnīcās ievietoti vēl seši Covid-19 slimnieki, bet viens pacients miris

Pievienot komentāru
Pirmdien slimnīcās ievietoti vēl seši Covid-19 slimnieki, bet viens pacients miris
KASPARS KRAFTS, F64

Pagājušajā diennaktī slimnīcās ievietoti vēl seši ar Covid-19 inficētie, bet viens pacients miris, mikroblogošanas vietnē “Twitter” pavēstījusi veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Attiecīgi patlaban slimnīcās ārstējas 32 Covid-19 pacienti, kamēr 40 cilvēki, kam bija apstiprināta inficēšanās ar Covid-19, miruši. “Šie ir fakti, kas apliecina, ka Covid-19 pastāv, vīruss ir lipīgs, slimība nejauka. Ja neesi pieredzējis to pats, tas nenozīmē, ka tā nav,” piebilda Viņķele.

Kā informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), aizvadītajā diennaktī veicot 3818 Covid-19 izmeklējumus, reģistrēti 68 jauni inficēšanās gadījumi. 

Kā atzīmēja ministre, no visiem pagājušā diennaktī veiktajiem testiem pozitīvi bijuši 2%. Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Vienlaikus politiķe mudina iedzīvotājus būt atbildīgiem, piebilstot, ka “par jauno koronavīrusu kopš pavasara zinām daudz vairāk un zināšanām jākalpo tā efektīvākai ierobežošanai. Sabiedrībai tajā liela loma. Ar aizliegumiem vien nebūs līdzēts”.

Lasi vēl – Viņķele: Visas valsts nolikšanu ”uz bremzēm” mēs vairs nevaram atļauties

Kā ziņots, pēdējās divās nedēļās Latvijā saslimstība ar Covid-19 pieaugusi par 172%, kamēr citviet Eiropā pieaugums ir aptuveni 14%, pirmdien pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Neraugoties uz straujo Covid-19 izplatību, pagaidām netiek vērtēta iespēja šā iemesla dēļ Latvijā ieviest ārkārtējo situāciju, kā tas tika darīts pavasarī, intervijā Latvijas Radio sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Pirmdien valdība lēma, ka no 7. oktobra sabiedriskajā transportā ikvienam obligāti būs jālieto mutes un deguna aizsegs.

Lasi vēl – Kā izvēlēties kvalitatīvu sejas masku?