Pirmās versijas par eksploziju Saulkrastos: Mājā, visticamāk, atradusies nelikumīga pirotehnikas noliktava

3 komentāri
Pirmās versijas par eksploziju Saulkrastos: Mājā, visticamāk, atradusies nelikumīga pirotehnikas noliktava
Dzīvojamās mājas drupas Saulkrastu novadā dārzkopības kooperatīva "VEF-Biķernieki" teritorijā, kur noticis sprādziens un nelaimē gājuši bojā pieci cilvēki. (Paula Čurkste / LETA)

Valsts policija ierosinājusi kriminālprocesu saistībā ar Saulkrastu novadā notikušo sprādzienu dzīvojamajā mājā, kurā dzīvību zaudēja pieci cilvēki.

Kā informē Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins, notikušā cēlonis ir traģēdijā bojāgājušo klaja bezatbildība, jo dzīvojamajā mājā esot izveidota nelegāla pirotehnikas glabātuve. Pēc Grišina teiktā tā ir noziedzīga rīcība. Policijai ir aizdomas, ka sprāguši pirotehnikas izstrādājumi, kā arī vielas tās pagatavošanai, – iespējams, mājā notikusi arī pirotehnikas ražošana.

“Cilvēki, kuri gājuši bojā, izveidojuši nelikumīgu pirotehnikas izstrādājumu noliktavu dzīvojamā mājā. Tas ir klaji pretrunā ar normatīvajiem noteikumiem un drošību,” stāsta Grišins.

Var būt vairākas versijas, taču cēlonis tam esot bezatbildība. Policija lēš, ka sprādziena jauda, iespējams, bija tuvu 100 kilogramiem trotila, – komentējot, kā izcēlies sprādziens, Valsts policija.

Kādi pirotehnikas apjomi ēkā atradušies, to noteikt šobrīd esot grūti, bet tas tikšot skaidrots ekspertīzē.

Grišins informē, ka viens no bojāgājušajiem ir Latvijā labi pazīstams pirotehnikas speciālists Ilmārs Āboliņš, kuram piederējuši divi pirotehnikas uzņēmumi, – vienam no tiem gada sākumā policija uzlikusi 1000 eiro sodu par nelegālas pirotehnikas glabāšanu, un uzņēmumam atņemta licence.

Kopumā negadījumā dzīvību zaudējušas trīs sievietes, viens vīrietis, kā arī nepilngadīgais. Visi bojāgājušie, visticamāk, ir ģimenes locekļi.

Ņemot vērā notikušo un tuvojošos svētkus, Grišins devis rīkojumu Valsts policijai veikt pastiprinātas pārbaudes pirotehnikas tirdzniecības vietās un aicina cilvēkus ziņot par nelikumīgu to glabāšanu un ražošanu.

Jau vēstīts, ka ceturtdien, 5. oktobrī, Saulkrastu novadā kādā dzīvojamajā mājā noticis sprādziens un nelaimē gājuši bojā pieci cilvēki.

Sprādziens noticis dārzkopības kooperatīva ”VEF-Biķernieki” teritorijā. Notikuma vietā pēc eksplozijas bija izcēlies pamatīgs ugunsgrēks.

Šobrīd identificēts, ka eksplozijā gājis bojā Latvijā labi pazīstams pirotehnikas speciālists Ilmārs Āboliņš.

TOP komentāri

  • Viks
  • Ekhh Verž
  • Valters Korālis
    0 0 0

    Valters Korālis

    Uguņošanas pakalpojumi pēc šī kļūs dārgāki. Meistariem nāksies īrēt vai pirkt papildus noliktavas. Ir vērts aizdomāties arī par pirotehnikas veikaliem un noliktavām daudzdzīvokļu mājās...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl