Pirmajās dienās pēc klātienes mācību atsākšanas divās Krustpils novada skolās atklāj Covid-19 gadījumus

3 komentāri
Pirmajās dienās pēc klātienes mācību atsākšanas divās Krustpils novada skolās atklāj Covid-19 gadījumus
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Pēc iestāžu darbiniekiem konstatētiem pozitīviem Covid-19 testiem jau pirmajās dienās pēc klātienes mācību atsākšanas tās atkal ir pārtrauktas divās Krustpils novada skolās, aģentūrai LETA atklāja novada pašvaldības izpilddirektors Raimonds Spēks.

Šajā novadā pirmdien mācības klātienē atsākuši 1.-4. klašu izglītojamie Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolā, Mežāres pamatskolā, Sūnu pamatskolā, Variešu sākumskolā un Vīpes pamatskolā. Attālināti turpināja mācīties tikai Krustpils pamatskolas skolēni, jo skola atrodas Jēkabpilī, kur epidemioloģiskā situācija ir sliktāka nekā pagastos.

Pirmdien skolu personālam veikti Covid-19 testi, un rezultāti uzrādījuši saslimšanu personālam Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolā un Mežāres pamatskolas direktorei. Ņemot vērā testu rezultātus, abas izglītības iestādes atkal pārgājušas uz mācībām attālināti arī mazākajās klasēs.

Nākamnedēļ personāla testēšana tiks veikta atkārtoti, un testēti tiks arī Atašienes un Mežāres skolu darbinieki.

Spēks atzina, ka jautājumu par mācību atsākšanu Krustpils pamatskolā var skatīt tikai kompleksā ar epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos Jēkabpilī, un pašlaik klātienes mācības skolā nav plānots atsākt.

“Uzskatu, ka tas bija jādara. Lauku skolās, kur ir apvienotās klases, reaģēt var ātrāk,” klātienes mācību atsākšanu komentēja Spēks.

Skolu darbinieku testēšana sākusies arī Dagdas novada skolās, kas šonedēļ atsākušas klātienes mācības mazākajās klasēs. Pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja Regīna Pauliņa atzina, ka mācības, kā plānots, atsākušas visās skolās, un pašlaik nav ziņu, ka skolēni masveidā neapmeklētu skolu Covid-19 dēļ. Tiesa, mācību sākumu Andrupenes pamatskolā pirmdien ietekmējis elektrības atslēgums.

Skolā ir saņemts viena vecāka iesniegums, ka bērns uz skolu nedosies, jo tajā jālieto sejas aizsargmaska. Šajā gadījumā tiek nodrošinātas attālinātas mācības.

Lasi vēl: