Pirmajā klasē no 6 gadu vecuma! Skolotāji kritizē ministrijas ieceri

3 komentāri
Pirmajā klasē no 6 gadu vecuma! Skolotāji kritizē ministrijas ieceri
LETA

Kritika un pretestība tiek pausta pret Izglītības un zinātnes ministrijas ieceri kā obligātu noteikt prasību, ka mācības pirmajā klasē bērniem jāsāk jau no sešu gadu vecuma.

Skolotāju arodbiedrība un skolu direktoru asociācija šodien iesniedza Izglītības ministrijā prasību tomēr nobremzēt jauno likumprojektu, pirms nav izvērstas plašas diskusijas.

Ja bērnam pirmajā klasē būtu obligāti jāiet no sešu gadu vecuma, rastos virkne problēmu, piemēram, ne visu sešgadnieku psiholoģija tam būtu gatava, skolām pietrūktu atbilstošu telpu un esot bažas par mācību metodikas kvalitāti.

Reaģējot uz izglītības darbinieku bažām, premjers Māris Kučinskis šo pēcpusdien atcēla jautājuma izskatīšanu rītdienas valdības sēdē.

Video

Tikmēr bērnu un vecāku biedrība Māmiņu klubs uzskata – ņemot vērā sešgadnieku uzvedības un uztveres īpatnības, skolotāji varētu pieredzēt lielas grūtības līdz ar gaidāmo reformu.

Tāpat neesot pieļaujama situācija, ka sešgadnieku apmācību pirmajā klasē būs vecākiem bez izvēles. Ļoti daudziem vecākiem tas sagādās arī problēmas svienot darbu ar bērnu izņemšanu no skolas.

Reaģējot uz izglītības darbinieku un skolu vadītāju bažām, premjers Māris Kučinskis / šo pēcpusdien atcēla jautājuma izskatīšanu rītdienas valdības sēdē.