Pirmā rudens vētra tuvojas Latvijai! Sinoptiķi sola vēju un stipras lietavas

5 komentāri
Pirmā rudens vētra tuvojas Latvijai! Sinoptiķi sola vēju un stipras lietavas
Iekšzemē vēja brāzmas gaidāmas līdz 21 metram sekundē, bet pie jūras Liepājas apkārtnē līdz 25 metriem sekundē. (Edijs Pālens / LETA)

Ceturtdien, 14. septembrī, gaidāma pirmā rudens vētra, informē meteorologi.

Būs daļēji apmācies laiks, daudzviet īslaicīgi līs un arī dienā stiprāk līs tieši Kurzemē, kur būs arī vējainākais laiks. Iekšzemē vēja brāzmas gaidāmas līdz 21 metram sekundē, bet pie jūras Liepājas apkārtnē līdz 25 metriem sekundē.

Arī gaiss būs vēss, gaidāmi +12…+16 grādu.

Skaties.lv jau vēstīja, ka šonedēļ par lietus trūkumu sūdzēties nevarēs, nedēļas gaitā kļūs vēsāk, nedēļas otrajā pusē arī pūtīs brāzmains vējš: vienvārdsakot – garlaicīgi nebūs.

Tāpat jau vēstīts, ka šogad laikapstākļi ne reizi vien iedzīvotājus dažādās Latvijas vietās ir pārsteiguši ar vētras postījumiem un applūdušām teritorijām.

Augusta nogalē spēcīgas lietavas piedzīvoja Latgales iedzīvotāji. Piedzīvotā stihija jau nosaukta par gadsimta plūdiem, – to rezultātā Latgalē applūda vairāki lauki, tika izskaloti ceļi un slēgta satiksme vairākos autoceļu posmos. Ņemot vērā radītos zaudējumus Latgalē, daļā Vidzemes un Zemgalē tika izsludināts ārkārtas stāvoklis lauksaimniecības sektorā.

Šajā vasarā negaidīta dabas stihija pārsteidza arī iedzīvotājus Siguldas pusē. Ummeru ezera apkaimē otrdien, 20. jūnijā, plosījās virpuļviesulis. Tur tika nodarīti ievērojami postījumi.

Arī Saulkrastu iedzīvotāji šajā vasarā piedzīvojuši ievērojamus vētras postījumus. “Nekas tāds šeit nav redzēts. Par laimi, iztikām bez cilvēku upuriem” – tā par milzu vētru, kas augusta vidū plosījās Saulkrastos, saka vietējie iedzīvotāji.

5 komentāri