“Pirmā reize, kad konfiscēto nelej ārā!” Lai radītu dezinfekcijas līdzekļus, pārstrādās konfiscēto spirtu

6 komentāri

Iekšlietu ministrija trešdien uzņēmumam “Madara Cosmetics” piegādājusi piecas tonnas konfiscētā kontrabandas spirta. To uzņēmums bez maksas pārstrādās dezinfekcijas šķidrumā, sapakos un atdos atpakaļ valstij, lai policija, robežsardze un citi dienesti varētu dezinficēt savas telpas.

Līdz šim konfiscētais spirts vienmēr tika iznīcināts.

Saistībā ar dezinfekcijas līdzekļu deficītu valstī valdība pagājušajā nedēļā apstiprināja iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) ierosinājumu par Nodrošinājuma valsts aģentūrai iznīcināšanai nodoto spirtu saturošo šķidrumu izmantošanu telpu un virsmu dezinfekcijai.

Šķidrumiem veikta pārbaude, lai pārliecinātos par to nekaitīgumu veselībai.

“Šī ir pirmā reize atjaunotajā Latvijā, kad spirtu nevis izlej ārā, iznīcina, bet izmanto šāda veida darbībai, pārstrādā dezinfekcijas šķidrumā, lai atdotu valsts iestādēm. Mums visiem jāstrādā, lai šādos krīzes apstākļos domātu mazliet radošāk, mazliet citādāk, nekā ierasts, bet tas var ietaupīt līdzekļus un darīt labu visai sabiedrībai kopumā,” norāda iekšlietu ministra padomnieks Jānis Veide.

Arī pašu “Madara Cosmetics” uzņēmumu ietekmējusi ārkārtas situācija valstī, 70% biroja darbinieku strādā attālināti no mājām. Apmeklētājiem ražotne uz laiku ir slēgta, taču noliktavas un ražošanas departamenti strādā ierastajā režīmā, ievērojot stingrus drošības pasākumus. Kad Iekšlietu ministrija uzrunāja “Madara Cosmetics”, aicinot sadarboties, firma piekrita nekavējoties.

Pārstrādāto spirtu uzņēmums iepakos pieclitrīgos plastmasas traukos. Ministrija dezinfekcijas šķidrumu nodos Valsts policijai, robežsardzei un citām pakļautības iestādēm, automašīnu, īslaicīgo aizturēšanas izolatoru, galda, grīdu un citu virsmu dezinfekcijai.