Piņķu bērnudārzā apstiprināta saslimšana ar “Covid-19”; saslimušo skaits pieaudzis līdz 60

13 komentāri
Piņķu bērnudārzā apstiprināta saslimšana ar “Covid-19”; saslimušo skaits pieaudzis līdz 60
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) otrdien ir saņēmis informāciju par saslimšanu ar koronavīrusa izraisīto slimību “Covid-19” Piņķu bērnudārzā “Saimīte”.

Tāpat SPKC informēja, ka otrdien centrs saņēmis informāciju par vēl 11 saslimšanas ar “Covid-19” gadījumiem Latvijā. Līdz ar to Latvijā kopumā ir 60 apstiprināti saslimstības gadījumi.

SPKC epidemiologi šodien saņēmuši informāciju par bērnu, kas saslimis ar “Covid-19”. Ir sniegtas rekomendācijas Piņķu bērnudārza vadībai “Saimīte”, kuru apmeklēja bērns. Centrs lūdzis Piņķu pašvaldībai bērnudārzu slēgt un veikt visus nepieciešamos drošības pasākumus.

Bērns, kad parādījās saslimšanas simptomi, bērnudārzu neapmeklēja. Tiek noteiktas tuvās kontaktpersonas, ar kurām sazināsies SPKC epidemiologi un sniegs rekomendācijas turpmākai rīcībai.

Arī bērnudārza vadītāja Inga Erdmane-Hermane aģentūrai LETA skaidroja, ka bērns pēdējo reizi bijis dārziņā 12. martā un, kā zināms, no 13. marta, lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādi, bija jāiesniedz vecāku apliecinājums.

Tāpat viņai nav zināms, kā bērns saslimis vai kurā valstī bijis. Erdmane-Hermane tikai šodien no SPKC to uzzinājusi un ar šodienu dārziņā jau noteikta karantīna.

SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs preses konferencē informēja, ka saslimšanas dienā bērns pirmsskolā nav bijis, tomēr līdz tam bija apmeklējis bērnudārzu. Pēc viņa paustā, bērns slimo jau ilgāk nekā nedēļu, un gan viņš, gan viņa vecāki bijuši ārzemēs, taču ne augstākā riska valstīs.

Centrā uzsākta epidemioloģiskā izmeklēšana – SPKC sazinājās ar bērnudārza vadību un noskaidroja tuvākās kontaktpersonas. Informēti esot arī ģimenes ārsti.

Perevoščikovs skaidroja, ka visiem “Covid-19” konstatētajiem gadījumiem ir identificējama epidemioloģiskā saikne un līdz šim vīrusa vietēja cirkulācija nav konstatēta.

Video: Sniedz aktuālo informāciju par “Covid-19” izplatību Latvijā

Kā ziņots, otrdien plkst. 15.00 mediķi preses konferencē sniegs aktuālāko informāciju saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības “Covid-19” izplatību, aģentūru LETA informēja SPKC.

Pasākums notiks SPKC galvenajā ēkā, Duntes ielā 22, K-5. Uz mediju jautājumiem atbildēs SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule.

No 13. marta līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar “Covid-19” vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Lasi vēl – Ārkārtas situācija Latvijā: ar kādām izmaiņām jārēķinās iedzīvotājiem?

13 komentāri