14 komentāri

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde ar patvēruma meklētāju uzņemšanai paredzētiem līdzekļiem pērn risinājusi pārvaldes zemo algu problēmas.

Valsts kontrole nupat veiktajā revīzijā secinājusi, ka pārvalde ir izmaksājusi 200 000 eiro prēmijās 59 ar patvēruma meklētāju uzņemšanas rīcības plānu tieši nesaistītiem darbiniekiem.

Šī nauda bija palikusi pāri no līdzekļiem, kas bija paredzēti 16 jaunu darba vietu izveidošanai. Tā kā patvēruma meklētāju skaita pieaugums bijis mazāks nekā plānots, darbā pieņemti tikai seši jauni darbinieki.

Ilze Grīnhofa
Valsts kontroles padomes locekle

Šī jau veidojas par tādu ierastu praksi, ka faktiski iestādes pieprasa vairāk štata vietas, nekā tām ir nepieciešams, un līdz ar to veidojas šis līdzekļu pārpalikums, ko, protams, līdzīgi kā šajā gadījumā var izlietot arī citu personu materiālai stimulēšanai un prēmijām. Līdz ar to šajā situācijā mēs uzskatām, ka šie līdzekļi nebija jāizlieto, tie bija jāatgriež atpakaļ valsts budžetā.

Pārvalde Valsts kontroles pārmetumus noraida un uzsver, ka rīcības plānā paredzētie uzdevumi izpildīti.

Santa Jonate
PMLP pārstāve

Patvēruma meklētāju likumā tika veikti grozījumi, kur, piemēram, Valsts robežsardzes funkcijas daļēji tika pārņemtas PMLP, tāpat arī procedūra divas reizes īsāka veidota, lai varētu ātrāk izpildīt rīcības plānā sniegtos un uzdotos uzdevumus, tika secināts, ka nebūs pietiekami daudz laika, lai varētu veikt jaunu darbinieku apmācību. Līdz ar to šie finanšu līdzekļi tika novirzīti jau esošo darbinieku motivēšanai un arī atalgojuma palielināšanai. Piemēram, vecākais eksperts, kurš pirms nodokļu nomaksas saņem 650 eiro, saņēma 750 eiro.

Valsts kontrole aicina nākotnē šādas situācijas nepieļaut, bet pārvaldē atzina, ka šogad šādas prēmijas darbiniekiem nav paredzētas.

Video: LNT Ziņu sižets

TOP komentāri

 • ja nepamatoti...

  ja nepamatoti...

  tad jāatmaksā atpakaļ...vienkāršāk par vienkāršu...ja zaglis nozog, tad taču viņam arī tiek atņemts...
 • Spicā
  +9 +8 -1

  Spicā

  Jūs visus sen jau vajadzēja izsūtīt uz Sibīriju, reketieru bars, bet slimiem cilvēkiem ar vēzi ārstēšanai naudas nu nekādi šai "valstiņā"neatrodas! Maitas, zagļu bars, es vienkārši neko citu nevaru pateikt...
 • āpsis
  +9 +8 -1

  āpsis

  Ne kauna , ne goda! Kur tik var, tur rauj, jo neviens netiek saukts pie atbildības.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl