Pilsonības automātiska piešķiršana nepilsoņu bērniem tagad nav darba kārtībā, pauž Melbārde

Pievienot komentāru

Pilsonības automātiska piešķiršana neatkarīgajā Latvijā dzimušo nepilsoņu bērniem šobrīd nav darba kārtībā, tā šorīt raidījumam “900 sekundes” sacīja kultūras ministre Dace Melbārde.

Melbārde norādīja, ka par šo Valsts prezidenta sabiedrības saliedētības politikas priekšlikuma virzību ir atbildīga ir pati Valsts prezidenta kanceleja.

Jānis Siksnis, Valsts prezidenta preses padomnieks, iepriekš LNT Ziņām norādīja, – sabiedrībā būtu nepieciešama diskusija par to, ka 25 gadus pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas būtu laiks pārstāt radīt neesošās valsts pilsoņus, jo nepilsoņu statuss pēc būtības ir bijušās Padomju Savienības pilsoņi, tāpēc šobrīd notiek darbs pie konkrētas likumdošanas iniciatīvas izstrādes, kas tad tiks nodota tālāk parlamentam apspriešanai.

Portāls Skaties.lv jau vēstīja, – kopš naturalizācijas procesa sākuma 1995. gadā Latvijas pilsonībā uzņemti nepilni 150 000 cilvēku. Pēdējos trīs gados naturalizēto skaits nedaudz pieaudzis, tomēr tas nav pārsniedzis tūkstoš cilvēku gadā, un tas ir visai maz, ja salīdzina ar agrākiem gadiem, kad varēja runāt par vairākiem tūkstošiem gadā.

Turpmāk Latvijas un Igaunijas nepilsoņi varēs uz Krieviju braukt bez vīzas.

Lasi vēl