Pilsētu pašvaldības policijas vēlas sev lielākas pilnvaras

10 komentāri

Latvijas lielo pilsētu pašvaldības policijas grib sev lielākas pilnvaras un būt līdzvērtīgi partneri Valsts policijai.

Šobrīd Valsts policijas darbinieku trūkuma dēļ daudzviet uz izsaukumiem pirmie ierodas pašvaldības policisti, taču šā brīža normatīvie akti ierobežo viņu iespējas rīkoties. Piemēram, redzot ātruma pārkāpēju, pašvaldības policija var tikai izsaukt Valsts policiju, lai gan pati būtu varējusi rīkoties un šo pārkāpēju aizturēt. Tāpēc Latvijas lielo pilsētu asociācijas pārstāvji un pašvaldību policiju priekšnieki pirmdien, 1.martā, iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam (KPV LV) prasīja ļaut viņiem noteiktās funkcijas palielināt.

“Tas ir mīts, kas no seniem laikiem, ka pašvaldības policisti ir plāksteru līmētāji, zālītes mērītāji, karogus paskatās – ir vai nav, šodien realitāte ir cita. Pašvaldības policija nodarbojas ar kārtības uzturēšanu visplašākajā spektrā, vismaz lielajās republikas pilsētās. Patruļdienesti, izbraukumi uz izsaukumiem. Piemēram, Jelgavā pirmā ierodas pašvaldības policija un tad skatās, ko darīt tālāk,” skaidro Latvijas lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors Viktors Valainis.

Iekšlietu ministrs Sandris Ģirģens tagad rosina izveidot darba grupu, lai pārskatītu pašvaldību ierosinājumus, kas veicinātu sabiedrības drošību.

10 komentāri