Pils bez spokiem, bet ar skaistām leģendām! Cēsu pērle piedzīvos pārmaiņas

Komentāri

Skaisto Vidzemes pērli – Cēsu pili – pēc diviem gadiem redzēsim atjaunotā veidolā. Līdz 2019. gada novembrim pilī notiks konservācijas darbi – tiks nostiprinātas vairākas pils būves, lai kļūtu drošāka un pieejamāka apmeklētājiem.

 

Gundars Kalniņš
Cēsu pils kurators, vēsturnieks

Pilsdrupas tiks nostiprinātas, nekur vairs nebūs avārijas, bīstamās situācijas. Akmeņi un vēsturiskais apmetums paliks savās vecās vietās, līdz ar to pašas pilsētas siluets nemainīsies. Torņi netiks paaugstināti, mūri netiks apsegti ar jumtiem. Darīsim visu, lai apturētu laiku, lai tas pils apjoms saglabātos drošs un apmeklētājiem pieejams.

 

 

Līdz šīm vieni no lielākajiem pils atjaunošanas darbiem notika 2015. gadā, kad atjaunoja pils Rietumu torņa jumtu. Šoreiz lielāka uzmanība tiks pievērsta tā kaimiņam – Dienvidu tornim.

Pēdējos divos gados ir gūtas daudzas liecības par dažādu laiku notikumiem pilī. Piemēram, kļuva zināmas vairākas reālas vēsturiskās personas, kas 16. gadsimtā tika turētas Dienvidu torņa cietumā. Tieši viņi kļūs par daļu no īpašas hologrammu ekspozīcijas, kas tiks veidota tieši Dienvidu tornī.

Konservācijas darbi Cēsu pilī sāksies ziemas beigās vai pavasara sākumā. Kaut gan arī būvdarbu laikā pils būs atvērts apmeklētājiem, tā darbinieki iesaka tomēr atlikt vizīti uz laiku līdz visi darbi būs pabeigti, tātad līdz 2019. gada novembrim.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl