Pils bez spokiem, bet ar skaistām leģendām! Cēsu pērle piedzīvos pārmaiņas

Komentāri

Skaisto Vidzemes pērli – Cēsu pili – pēc diviem gadiem redzēsim atjaunotā veidolā. Līdz 2019. gada novembrim pilī notiks konservācijas darbi – tiks nostiprinātas vairākas pils būves, lai kļūtu drošāka un pieejamāka apmeklētājiem.

 

Gundars Kalniņš
Cēsu pils kurators, vēsturnieks

Pilsdrupas tiks nostiprinātas, nekur vairs nebūs avārijas, bīstamās situācijas. Akmeņi un vēsturiskais apmetums paliks savās vecās vietās, līdz ar to pašas pilsētas siluets nemainīsies. Torņi netiks paaugstināti, mūri netiks apsegti ar jumtiem. Darīsim visu, lai apturētu laiku, lai tas pils apjoms saglabātos drošs un apmeklētājiem pieejams.

 

 

Līdz šīm vieni no lielākajiem pils atjaunošanas darbiem notika 2015. gadā, kad atjaunoja pils Rietumu torņa jumtu. Šoreiz lielāka uzmanība tiks pievērsta tā kaimiņam – Dienvidu tornim.

Pēdējos divos gados ir gūtas daudzas liecības par dažādu laiku notikumiem pilī. Piemēram, kļuva zināmas vairākas reālas vēsturiskās personas, kas 16. gadsimtā tika turētas Dienvidu torņa cietumā. Tieši viņi kļūs par daļu no īpašas hologrammu ekspozīcijas, kas tiks veidota tieši Dienvidu tornī.

Konservācijas darbi Cēsu pilī sāksies ziemas beigās vai pavasara sākumā. Kaut gan arī būvdarbu laikā pils būs atvērts apmeklētājiem, tā darbinieki iesaka tomēr atlikt vizīti uz laiku līdz visi darbi būs pabeigti, tātad līdz 2019. gada novembrim.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 1

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl