6 komentāri
Pilnīgi visu valsts iestāžu algas turpmāk būs publicētas – to paredz ceturtdien pieņemts likums
Foto: freeimages.com

Saeima ceturtdien, 22. jūnijā, pielika punktu diskusijām par to, kādā apjomā valsts iestādēm jāpublicē savu darbinieku algas. Izskatot Valsts pārvaldes likumu galīgajā lasījumā, izlemts, ka internetā būs jāpublicē visu darbinieku atalgojums kopā ar viņu vārdiem un uzvārdiem.

Līdz šim tika publicētas tikai to darbinieku algas, kuriem ir valsts amatpersonas statuss. Turklāt Saeima, pieņemot likuma grozījumus otrajā lasījumā, no šīs prasības bija atteikusies vispār, to pamatojot ar līdzīgām normām citā – Ierēdņu atlīdzības likumā.

Tiesa, šis likums prasa publiskot tikai valsts iestāžu darbinieku algu amplitūdu bez vārdiem un uzvārdiem.

Taču saskaņā ar ceturtdien, 22. jūnijā, pieņemto likumu valsts iestādēm ik mēnesi mājaslapā internetā jāpublicē visiem darbiniekiem aprēķināto algu un citas piemaksas, norādot vārdu, uzvārdu un amatu.

Šo informāciju būs jāglabā desmit gadus. Valdībai gan paliek tiesības noteikt tās iestādes, kurās darbinieku algu publiskošana nav vēlama no valsts drošības viedokļa.

TOP komentāri

 • Seniors
  +2 +2 0

  Seniors

  Naivulisi ! Nekad JUS neuzzinasiet , faktisko algu un premiju , lielumu ! neticu , ne vienam pienemtajam lemumam !
 • Jur4iks
  +2 +2 0

  Jur4iks

  Beidzot mēz zināsim patiesību par mūsu deputātiem. Kādus viņi procentus iekasē no Latvijas iedzīvotājiem, par zemes un mājas nodokli . Ko mēs esam spiesti maksāt lai viņu bērni un mazbērni un viņi paši būtu paēduši un dzīvotu kā karaļi.
 • Skolnieciņš
  0 0 0

  Skolnieciņš

  Labvakar! Ja vēlies redzēt Latvijas Republikas amatpersonu algas, tad, lūdzu, apmeklē Valsts Ieņēmumu dienesta mājaslapu! Apskaties amatpersonu deklarācijas! 6.vid.gov.lv/VAD Cieņā, Tavs Latvju Skaudības Dievs Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl